Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

A mesterséges intelligencia új forradalma

MEGOSZTÁS

Amikor egy olyan meghatározó személyiség, mint Sam Altman, vezetői vitába keveredik egy befolyásos vállalatnál, mint az OpenAI, az azt jelzi, hogy a mesterséges intelligencia ipar mélyreható kérdésekkel küzd, miközben a technológia fejlődése soha nem látott ütemben gyorsul. Altman gyors eltávolítása és napokon belüli visszahelyezése a vezérigazgatói posztra olyan zűrzavart váltott ki, mely aláhúzta a következő generációs mesterséges intelligencia megfelelő felügyelettel történő irányításának alapvető összetettségét.

(Kiemelt kép: Unsplash+)

Bár Altman leváltásának konkrét okai továbbra is tisztázatlanok, a dráma megmutatta, hogy a generatív mesterséges intelligencia kereskedelmi és biztonsági prioritásainak egyensúlya körül milyen törékeny konszenzus alakulhat ki. Az esemény olyan filozófiai különbségeket is hangsúlyozott, melyek valószínűleg még Altman visszatérése után is fennmaradnak: az átláthatóság, a kockázatcsökkentés és a kormányzat és a magánvállalkozások megfelelő szerepe tekintetében, mivel ezek az innovációk új, feltérképezetlen területre lépnek. Ahogy a mesterséges intelligencia potenciális hatásai egyre nagyobb méreteket öltenek, egyre fontosabbá válik, hogy működőképes megoldásokat találjunk az etikai útitervben való eligazodáshoz.

A mesterséges intelligencia új forradalma
Az esemény olyan filozófiai különbségeket is hangsúlyozott, melyek valószínűleg még Altman visszatérése után is fennmaradnak: az átláthatóság, a kockázatcsökkentés és a kormányzat és a magánvállalkozások megfelelő szerepe tekintetében, mivel ezek az innovációk új, feltérképezetlen területre lépnek (Fotó: Unsplash+)

A felfordulás ráadásul a függőségi és hatalmi dinamikát is felszínre hozta, amikor egy vállalat, mint a Microsoft, jelentős befektetések révén hatalmas befolyást gyakorol. Ez aláhúzza, hogy a túlságosan erősen az egyedi kereskedelmi érdekekre támaszkodó kormányzási modellek nem valószínű, hogy hosszú távon megteremtenék a közbizalmat. Több érdekelt fél részvételével működő keretrendszerekre van szükség, beleértve a nyílt demokratikus folyamatok révén kialakított, szilárd, de alkalmazkodó politikai iránymutatásokat, melyeket nem egyetlen szervezet diktál, bármilyen „jó szándékúak” is legyenek azok. Szabályozási szempontból az események óvatos figyelmeztetésként szolgáltak arra, hogy a magánszektor önszabályozása önmagában nem elegendő, tekintettel a mesterséges intelligencia széles körű társadalmi kihatásaira. Bár az EU és az USA vezetése a kezdeti politikai manőverek révén felismerte ezt a valóságot, az átfogó felügyelet terén elért kézzelfogható előrelépés még mindig elmarad a generatív mesterséges intelligencia fejlődésétől. A tapasztalatok rávilágítanak arra, hogy sürgős szükség van az összehangolt globális együttműködésre, hogy olyan etikai alapszintű védvonalakat állítsunk fel, melyek nem akadályozzák a fejlődést, hanem az elszámoltathatóságot helyezik előtérbe.

Talán a legjelentősebb, hogy a történet rávilágított a ChatGPT és a hasonló nagy méretű nyelvi modellek központi szerepére a mesterséges intelligencia jövőbeli fejlődésében. Ahogy kapacitásaik és kereskedelmi hasznosításuk felgyorsul, úgy lesz egyre összetettebb és bizonytalanabb az olyan kérdések, mint a tartalomirányítás, az algoritmikus elfogultság, az adatvédelmi aggályok és a visszaélések lehetősége. E kihívások kezelése árnyalt, több tudományágat átfogó megoldásokat igényel, melyek figyelembe veszik a technikai, gazdasági és szociokulturális dimenziókat: nem pedig egyoldalú, egyetlen nézőpontból kiinduló álláspontokat. Azzal, hogy a fenti kérdések előtérbe kerültek, a zavaros helyzet talán megnyitotta a lehetőséget a megalapozottabb, termékenyebb viták számára, melyek a mesterséges intelligencia forradalmának felelősségteljes és az egész emberiség javát szolgáló kiépítéséről szólnak. Az érdemi változás azonban olyan folyamatos, inkluzív párbeszédtől függ, mely felülemelkedik a pártpolitikai vagy rövid távú kereskedelmi érdekeken, és a demokratikus felügyelet elveinek megteremtése érdekében biztosítja, hogy ez a technológia az emberi méltóságot ne csorbítsa, hanem növelje. Az előre vezető út továbbra is megíratlan, és végső soron a kollektív bölcsességen és akaraton múlik.

A mesterséges intelligencia új forradalma
Ahogy kapacitásaik és kereskedelmi hasznosításuk felgyorsul, úgy lesz egyre összetettebb és bizonytalanabb az olyan kérdések, mint a tartalomirányítás, az algoritmikus elfogultság, az adatvédelmi aggályok és a visszaélések lehetősége (Fotó: Unsplash+)

A mesterséges intelligencia kísérteties világa

Az exponenciális technológiai fejlődés által jellemzett korszakban, Ethan Mollick „An AI Haunted World” (Egy mesterséges intelligencia kísérteties világ) című, előrelátó cikke tanulságos útmutatóként szolgál a mesterséges intelligencia gyors integrációjának megértéséhez a modern élet szövetében. Mollick nemcsak a mesterséges intelligenciában rejlő átalakító potenciált emeli ki az iparágakban, hanem az összetett etikai kihívásokba is belemerül, melyeket e figyelemre méltóan hatékony technológia széles körben való elterjedése szabadít fel.

Az MI demokratizálása

Mollick elbeszélése szemléletesen érzékelteti a csúcstechnológiák példátlan demokratizálódását, melyet az jellemez, hogy a technológiai óriáscégek exkluzív határaiból a mainstream közszférába vándorolnak. Ez a váltás, melyet a nyílt forráskódú gépi tanulási modellek, például a GPT-3 és a DALL-E 2 megjelenése katalizált, egy olyan új korszakot jelez, melyben a fejlett mesterséges intelligencia képességei már nem néhány vállalat kezében összpontosulnak, hanem árucikként elérhetőek magánszemélyek, startupok és kisebb szervezetek számára. Ez a „jó szándékú kísérlet” a mesterséges intelligencia széles körű hozzáférhetőségével azonban egyúttal Pandóra szelencéjét is feltárja, mely tele van a visszaélések és a nem kívánt társadalmi következmények lehetőségével. Az óriási képességű eszközökhöz való viszonylag könnyű hozzáférés sürgető aggodalmakat vet fel azzal kapcsolatban, hogy rosszindulatú szereplők szándékosan kihasználják őket aljas célokra: a hiperrealisztikus médiaszintézistől a gépi sebességű automatizált hackelésig. A helyzetet súlyosbítja, hogy az MI-kapacitások fejlődése olyan rohamos ütemben halad, hogy az látszólag meghaladja a biztosítékokat és a szabályozási kereteket.

A mesterséges intelligencia új forradalma
Ez a „jó szándékú kísérlet” a mesterséges intelligencia széles körű hozzáférhetőségével azonban egyúttal Pandóra szelencéjét is feltárja, mely tele van a visszaélések és a nem kívánt társadalmi következmények lehetőségével (Fotó: Unsplash+)

A mindenütt jelenlévő technológiai függőség

Mollick szinte disztópikus jövőképet fest egy olyan jövőről, melyben a mesterséges intelligencia mindenütt jelen van és nélkülözhetetlenné válik. Úgy tűnik, hogy egy olyan világ felé tartunk, ahol az MI-asszisztensek a hétköznapi háztartási problémákat oldják meg, az autonóm járművek általánossá válnak, a prediktív analitika pedig a személyre szabott egészségügyi ellátást irányítja. Bár kétségtelenül ígéretes, ez a „kúszó átjárhatóság” a túlzott függőség, az emberi cselekvőképesség erodálódásának és az ellenfelekkel szembeni sebezhetőség veszélyét is magában hordozza. Az „algoritmikus elfogultság”, az adatvédelem, az elszámoltathatóság és az átláthatóság kérdései körüli mély etikai dilemmák proaktív kezelése ezért sürgős, mivel a mesterséges intelligencia képességei kezdenek az emberi intelligenciával versenyezni és integrálódni.

Az egyének és közösségek felhatalmazása egy MI-val újratervezett világban

Még akkor is, ha a technológia erőteljes áramlatai úgy tűnik, hogy alakítják kollektív sorsunkat, az egyéneknek és a közösségeknek kötelességük, hogy az MI-forradalmat a tartós emberi értékeken alapuló, igazságos, méltányos és általánosan előnyös eredmények irányába tereljék. Az éberség, a felhatalmazás és a proaktivitás megőrzésének kibővített kulcsstratégiái a következők:

Folyamatos MI-műveltség: A mesterséges intelligencia fejlődéséről és alapjairól való folyamatos tájékozódás elengedhetetlen a megalapozott döntések meghozatalához, az adatjogok biztosításához és az etikus alkalmazásról szóló nyilvános vitában való konstruktív részvételhez.

Holisztikus digitális írástudás: Mivel a mesterséges intelligencia újradefiniálja és bővíti a digitális tapasztalatokat, létfontosságú a magánélet, a biztonság, az információ érvényessége, az automatizálás és a nem szándékos károkkal kapcsolatos kockázatok jobb megértése.

Átgondolt ipari szerepvállalás: Az innováció és a felelősségvállalás egyensúlyát biztosító szakpolitikák, szabályozások és piaci megközelítések támogatása segíthet az etikusan igazodó mesterséges intelligencia fejlődésének előmozdításában.

Inkluzív polgári részvétel: A különböző közösségek bevonása a mesterséges intelligenciával kapcsolatos kihívások és lehetőségek korai felismerésébe és kezelésébe, a kollektív bölcsesség felhasználásával.

Értékalapú fogyasztói fellépés: A méltányos és átlátható MI-gyakorlatokat előnyben részesítő, tudatos személyes és intézményi beszerzési döntések segítik a fejlesztői ösztönzők kialakítását.

Kritikus perspektíva: A társadalommal kölcsönhatásban álló mesterséges intelligencia elemzése többféle szemüvegen keresztül, a hype, az elfogultság és a hatalmi aszimmetria kockázataira való tekintettel segít átvágni a polarizáción.

Emberközpontú jövőkép: A technológia alapvetően az egyéni és közösségi potenciálok és a tapasztalatok gazdagságának előmozdításában maradjon meg.

A passzív elfogadás helyett a tudatos egyéni és kollektív részvétel a kulcsa annak, hogy olyan, a mesterséges intelligenciával integrált jövőt alakítsunk ki, mely összhangban van a tartós emberi értékekkel és törekvésekkel. Tartós szorgalommal, előrelátással és céltudatos erőfeszítéssel elősegíthetjük az innovációt, amelyet az igazságos, befogadó és felemelő világ mindenki számára történő megteremtésének víziója vezérel.

A mesterséges intelligencia új forradalma
Még akkor is, ha a technológia erőteljes áramlatai úgy tűnik, hogy alakítják kollektív sorsunkat, az egyéneknek és a közösségeknek kötelességük, hogy az MI-forradalmat a tartós emberi értékeken alapuló, igazságos, méltányos és általánosan előnyös eredmények irányába tereljék (Fotó: Unsplash+)

A mesterséges intelligencia forradalma az elméket gépesíti

A XVIII. században a gépek megjelenése elkezdte felborítani a látszólag kialakult egyensúlyokat. Az ipari forradalom a kiterjedt gépesítéssel nyilvánvaló aggodalmakat és félelmeket keltett a közelgő változásokkal kapcsolatban. Fejlődések, fejlesztések és felmerülő kérdések sorozata olvasható ezután a történelemben különböző területeken: a munkára gyakorolt jelentős ipari hatásoktól kezdve a gépek által felszabaduló idő, a részmunkaidő megjelenése, a fogyasztás növekedése, új társadalmi aggregációs dinamikák, a távolságok és az idők lerövidülése, új szabályozási területek kialakulása, de alapvetően a fizikai tevékenységek megkönnyítése, ami az „izmok gépesítéséhez” vezetett. És mi lesz az emberrel és a lényegével a mesterséges intelligencia küszöbön álló növekedésével szemben? Ma egy új „ipari” forradalom kellős közepén vagyunk, mely a mesterséges intelligencia forradalmából ered, és mely hihetetlen párhuzamokat mutat a múltbeli történelmünkkel. Az MI az „időbeli szabadság” új formáját teremti meg, destabilizálja a bevett folyamatokat és modelleket, a közösség és a tudás új formáit kovácsolja. Közvetlenül vagy közvetve, tudatosan vagy nem tudatosan, mindannyian tanúi és részesei vagyunk a készségek, a kreativitás, a tanulás váltásának, ezt minden bizonnyal az Elmék Gépesítésének Korszakának fogunk majd egykor nevezni.

A mesterséges intelligencia társadalmi hatása az iparosodás tükörképe

Ahogyan a gépesítés az iparágak szerves részévé vált, átalakítva azok működését, az MI a túléléshez és a versenyképességhez nélkülözhetetlen lesz (ha sok területen még nem is az ma), teljesen beépülve az üzleti modellekbe és a tudatosságba. Ma már egyetlen vállalkozás sem nélkülözheti az MI alkalmazását a tanulmányozás, elemzés és tudásfolyamatok „gépesítésére”, új működési modellek létrehozására. Nem fogunk tudni meglenni az MI-eszközök használata nélkül sem a készségek fejlesztése, a megértés és a keresés terén, és nem biztos, hogy tudatosan fogjuk ezt tenni, mert az MI ott lesz, és egyre inkább láthatatlanná válik a szemünk számára, akárcsak a viselt és használt technológia, melyet már észre sem veszünk.

A mesterséges intelligencia új forradalma
Ahogyan a gépesítés az iparágak szerves részévé vált, átalakítva azok működését, az MI a túléléshez és a versenyképességhez nélkülözhetetlen lesz (ha sok területen még nem is az ma), teljesen beépülve az üzleti modellekbe és a tudatosságba (Fotó: Unsplash+)

A munka világának átalakítása

A mai rohanó világban már nem az a kérdés, hogy a mesterséges intelligencia megváltoztatja-e a munkánkat, hanem annak megértése, hogy „hogyan” alakítja át a munka általunk ismert digitális tájképét. A Harvard Egyetem legújabb kutatása rávilágított arra, hogy az MI-eszközök milyen mélyreható hatást gyakorolnak a munkavállalók termelékenységére és teljesítményére a különböző iparágakban. Az átfogó tanulmány eredményei megdöbbentőek, és megmutatják, hogy a mesterséges intelligencia milyen hatalmas lehetőségeket rejt magában a munkavégzés, az együttműködés és a siker forradalmasítására.

A mesterséges intelligencia ereje valós feladatokban: A Harvard tanulmánya mélyen belemerült az elit tanácsadás világába, kiválasztva 18 olyan feladatot, melyek keresztmetszetét képezik a tanácsadók által jellemzően végzett munkának. Figyelemre méltó eredményt találtak: a ChatGPT-4-gyel, az egyik legújabb mesterséges intelligencia-fejlesztéssel felszerelt tanácsadók minden elképzelhető módon következetesen felülmúlták a nem mesterséges intelligenciával dolgozó társaikat. A számok lenyűgöző történetet mesélnek:

Fokozott feladatvégzés: Az MI-eszközöket használó tanácsadók átlagosan 12,2%-kal több feladatot fejeztek be. Ez a termelékenységbeli ugrás jelentős előrelépést jelent az összetett projektek hatékony megoldására irányuló képességünkben.

Időhatékonyság: Az MI segítségével a tanácsadók figyelemre méltó 25,1%-kal gyorsabban végezték el a feladatokat. Ez az újdonsült gyorsaság lehetővé teszi a szakemberek számára, hogy hatékonyabban osszák be idejüket és energiájukat, ami lehetőséget nyit a tartalmasabb munkára és az innovációra.

Fokozott minőség: Talán a leglenyűgözőbb eredmény az volt, hogy az MI által támogatott tanácsadók által előállított eredmények minősége 40%-kal javult. Az MI azon képessége, hogy betekintést, javaslatokat és adatvezérelt ajánlásokat nyújtson, jelentősen megemelte a munka minőségének mércéjét.

A minden egyénben ott rejlő potenciál felszabadítása: A harvardi tanulmány egyik legizgalmasabb aspektusa az volt, hogy kiderült, hogy még azok az egyének is, akik kezdetben rosszul teljesítettek, figyelemre méltó, 43%-os teljesítményjavulást tapasztaltak, amikor hozzáférést kaptak az MI-eszközökhöz. Ez az MI demokratizáló potenciáljának bizonyítéka: képes kiegyenlíteni a versenyfeltételeket és felszabadítani minden munkavállaló rejtett tehetségét és képességeit.

A munkavállalók felhatalmazása 2024-ben: A vállalatok számára létfontosságú, hogy újraértékeljék az MI-eszközökhöz való hozzáférés biztosításával kapcsolatos irányelveiket, képzési programjaikat és stratégiáikat. Az adatok egyértelműek: a mesterséges intelligencia a termelékenység és a teljesítmény szempontjából a végső változást jelenti. Nem csupán a versenyképesség megőrzéséről van szó, hanem arról, hogy a munka új világában gyarapodjunk.

Az MI forradalom azonban nem csupán a mérőszámok javításáról szól, hanem arról is, hogy az egyéneket képessé tegyük arra, hogy teljes mértékben kiaknázzák a bennük rejlő lehetőségeket. Ha az alkalmazottak rendelkezésére állnak a megfelelő MI-eszközök, akkor többé válnak, mint egyszerű munkavállalók; innovátorokká, problémamegoldókká és stratégiai gondolkodókká. Ez az átalakulás túlmutat a munkahelyen, és az egész társadalomban érezteti hatását. A mesterséges intelligencia forradalma már itt van, és olyan módon alakítja át a munka jövőjét, amit néhány évvel ezelőtt még elképzelni sem tudtunk volna. A Harvard tanulmány megállapításai ébresztőt jelentenek a vállalkozások és szervezetek számára mindenütt: fogadják el az MI-t, adjanak erőt a munkaerőnek, és készüljenek fel a soha nem látott termelékenység és teljesítmény új korszakára. Ahogy 2024-re és azon túlra tekintünk, a kérdés nem az, hogy az MI megváltoztatja-e a munkánkat, hanem az, hogy hogyan használjuk ki a benne rejlő lehetőségeket a munkánk jobbá tételére. A jövő fényes, és a mesterséges intelligencia hajtja. Most van itt az ideje cselekedni, mert a legnagyobb lehetőségek azok előtt állnak, akik fel merik karolni a munka világának ezt az izgalmas evolúcióját.

A mesterséges intelligencia új forradalma
Az MI forradalom azonban nem csupán a mérőszámok javításáról szól, hanem arról is, hogy az egyéneket képessé tegyük arra, hogy teljes mértékben kiaknázzák a bennük rejlő lehetőségeket. Ha az alkalmazottak rendelkezésére állnak a megfelelő MI-eszközök, akkor többé válnak, mint egyszerű munkavállalók; innovátorokká, problémamegoldókká és stratégiai gondolkodókká (Fotó: Unsplash+)

Stratégiák a fejlesztők számára, hogy nélkülözhetetlenek maradjanak a munkahelyükön

A mai gyorsan fejlődő technológiai környezetben, ahol a mesterséges intelligencia számos iparágat alakít át, a fejlesztők bizonytalanságot érezhetnek munkahelyük biztonságát illetően. Azonban léteznek hatékony stratégiák, melyekkel nem csak megvédhetik pozíciójukat, hanem boldogulhatnak is az MI által vezérelt környezetben. Érdemes ezeket a stratégiákat körüljárni, és átfogó útmutatót nyújtani a fejlesztők számára, hogy relevánsak és nélkülözhetetlenek maradjanak a munkahelyükön.

Folyamatos tanulás

A fejlesztők karrierjének hosszú távú fennmaradásának sarokköve az MI által dominált világban a folyamatos tanulás. Az MI és általában a technológia olyan területek, melyeket gyors változások és fejlődés jellemez. Egy fejlesztő számára ez azt jelenti, hogy folyamatosan frissíti készségeit és tudásbázisát. Ez nem csak az MI és a gépi tanulás megismerését jelenti, hanem az új programozási nyelvekkel, fejlesztési módszertanokkal és iparági trendekkel való lépéstartást is. Azokat a fejlesztőket, akik elkötelezettséget mutatnak az élethosszig tartó tanulás iránt, értékes eszköznek tekintik a szervezetük számára, mivel friss ötleteket hoznak, és képesek gyorsan alkalmazkodni az új technológiákhoz.

Specializálódás hiányszakmákra

Egy másik megközelítés a specializálódás olyan hiányterületekre, ahol a mesterséges intelligencia nem tudja könnyen helyettesíteni az emberi szakértelmet. Ilyen területek lehetnek például az összetett problémamegoldás, a kreatív fejlesztési folyamatok, vagy az olyan örökölt rendszereken való munka, melyekhez speciális, régebbi technológiák mélyreható ismerete szükséges. Azzal, hogy egy fejlesztő szakértővé válik egy ilyen területen, nélkülözhetetlenné teheti magát. A vállalatok számára gyakran kihívást jelent a hiányszakmákban képzett szakembereket találni, ezáltal növelve a szakosodottak munkahelyének biztonságát.

A mesterséges intelligencia új forradalma
Egy fejlesztő számára ez azt jelenti, hogy folyamatosan frissíti készségeit és tudásbázisát. Ez nem csak az MI és a gépi tanulás megismerését jelenti, hanem az új programozási nyelvekkel, fejlesztési módszertanokkal és iparági trendekkel való lépéstartást is (Fotó: Unsplash+)

A puha készségek fejlesztése

A mesterséges intelligencia korában a puha készségek fontosabbá váltak, mint valaha. Az olyan készségek, mint a kritikus gondolkodás, a kreativitás, a kommunikáció és az empátia olyan területek, ahol az ember a gépekkel szemben kiemelkedik. Azok a fejlesztők, akik ezeket a készségeket fejlesztik, hatékonyabban tudnak együttműködni mind az MI-eszközökkel, mind az emberi kollégákkal, csapatok vezetésére, projektek irányítására, és kulcsszerepet játszhatnak a stratégiai tervezésben. Ezek az interperszonális és vezetői készségek a fejlesztőket a szervezetük egyik alappillérévé tehetik.

A mesterséges intelligencia megértése 

Ahelyett, hogy fenyegetésként tekintenének az MI-ra, a fejlesztőknek inkább olyan eszközként kellene rá tekinteniük, mely bővítheti képességeiket. Ha megtanulják, hogyan működik a mesterséges intelligencia, és hogyan lehet alkalmazni a saját területükön, az új lehetőségeket nyithat meg a fejlesztők előtt. Ez magában foglalhatja az MI használatát olyan feladatokra, mint a kódelemzés, az automatizált tesztelés vagy akár az összetett problémamegoldás. A mesterséges intelligencia megértése lehetővé teszi a fejlesztők számára azt is, hogy azonosítsák a korlátokat és azokat a területeket, ahol az emberi beavatkozás elengedhetetlen, és így létfontosságú közvetítőként lépjenek fel a mesterséges intelligencia képességei és az üzleti igények között.

Hozzájárulás az MI etikájához és az emberközpontú tervezéshez

A mesterséges intelligencia elterjedésével egyre fontosabbá válnak az etikai megfontolások és az emberközpontú tervezési elvek. A fejlesztők kritikus szerepet játszhatnak annak biztosításában, hogy az MI-rendszereket felelősségteljesen, a méltányosságra, a magánélet védelmére és a társadalmi hatásokra összpontosítva tervezzék és valósítsák meg. Azáltal, hogy a fejlesztők hozzájárulnak ezekhez a területekhez, nemcsak saját szerepüket védik, hanem pozitívan járulnak hozzá az MI szélesebb körű társadalmi hatásaihoz is.

A mesterséges intelligencia új forradalma
Ahelyett, hogy fenyegetésként tekintenének az MI-ra, a fejlesztőknek inkább olyan eszközként kellene rá tekinteniük, mely bővítheti képességeiket. Ha megtanulják, hogyan működik a mesterséges intelligencia, és hogyan lehet alkalmazni a saját területükön, az új lehetőségeket nyithat meg a fejlesztők előtt (Fotó: Unsplash+)

Hálózatépítés és közösségi szerepvállalás

Végül a technológiai közösségben való aktív részvétel is biztosíthatja a munkahely biztonságát. A más szakemberekkel való kapcsolatépítés, a fórumokon való részvétel, a konferenciákon való részvétel és a nyílt forráskódú projektekhez való hozzájárulás új lehetőségekhez és együttműködésekhez vezethet. Nem csak az számít, hogy mit tudunk, hanem az is, hogy kit ismerünk. A technológiai közösség aktív tagjaként olyan új szerepkörök és projektek felé nyithat ajtókat, melyek máskülönben nem biztos, hogy elérhetőek lennének. A fejlesztők a folyamatos tanulással, a hiányszakmákra való szakosodással, a puha készségek fejlesztésével, a mesterséges intelligencia megértésével és az azzal való együttműködéssel, az etikus mesterséges intelligenciára és az emberközpontú tervezésre való összpontosítással, valamint a technológiai közösséggel való kapcsolattartással maradhatnak értékesnek, és elkerülhetik, hogy a mesterséges intelligencia helyettesítse őket. E stratégiák alkalmazásával a fejlesztők nemcsak pozíciójukat biztosíthatják, hanem karrierjüket is előbbre vihetik a technológia által vezérelt jövőben.

A mesterséges intelligencia új forradalma

 

PODCAST

ICT Global News

VIDEOGALÉRIA
FOTÓGALÉRIA

Legnépszerűbb cikkek