Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
Hirdetés

Podcast

Szerteágazó beszélgetésünk Mátéfi Péterrel, a T-Systems magyarországi vice presidentjével: fókuszban a hr, a motiváció, a képzés, a digitális tudás nélkülözhetetlensége és az élethosszig tartó tanulás, az érzelmi intelligencia fontossága a mesterséges intelligencia korában – minden, ami soft skill.
Ahogyan az adatok mindinkább elosztottá válnak, hitelességük igazolása is egyre fontosabb lesz – ezért szélesebb körben elterjednek a blockchaintechnológiára épülő, nyilvános, megváltoztathatatlan iktatórendszerek. Az adatokat a jogi papírmunka is követi a felhőbe, az elektronikus dokumentumok szerepének jelentősége is nő – további lendületet adva a digitális aláírásokat kezelő, nyilvános, blockchain-alapú megoldásoknak, amelyek lassan kiszorítják majd a meglévő, egyedi hitelesítő szolgáltatásokat.
Mai beszélgetésünkben azt vizsgáljuk, hogy melyek azok az eszközök, hardverek, amelyek egy-egy vállalat számára képesek biztosítani az adatalapú eszközöket, az AI-alapú algoritmusok működését.
Nem lesz valódi digitális fordulat Magyarországon informatikai, valamint digitális munkaerő nélkül. A digitális készségekkel rendelkező szakemberek hiánya hatalmas súllyal húzza vissza a gazdaságot. Mi jelenleg a helyzet az ICT-szektorban munkaerő ellátottság szempontból? Milyen kihívásokkal küzdenek a vállalatok, a HR-cégek és a munkavállalók a fővárosban és vidéken?
A technológiai fejlődés mindig megelőzi a jogszabályi környezet alakulását, vagyis a technológia hatással van a törvényalkotásra is. Báldy Péterrel (az ELTE ÁJK, JOGI TOVÁBBKÉPZŐ INTÉZET igazgatóhelyettesével beszélgettünk a felforgató technológiák integrációjával párhuzamosan érkező jogszabályi kihívásokról.
Keleti Arthurral – a kibertérben megjelenő személyes- és üzleti titkok biztonságának, a kiberbiztonság jövőjének kutatójával – ezt a hype-ot fejtegetjük, megbeszéljük, hogy mi tartozik az IT-biztonság alá, hogy tud egy vállalat megfelelő kibervédelmi stratégiát felépíteni.
Ebben az epizódban megpróbáljuk felfűzni a digitális transzformációt mozgató, a mesterséges intelligenciát tápláló ADATOKAT, valamint válaszokat kapni azokra a kérdésekre, hogy mi motiválja a vállalatokat, a profitszerzésen túl, hogy használják az adataikat?
Ebben az epizódban Szabados Levente, hazánk kiemelkedő mesterséges intelligencia szakértőjével , a Frankfurt School of Finance and Management docense, a Neuron Solutions szenior tanácsadójával beszélgetünk, akivel a természetes szöveget értelmezni és előadni képes AI-algoritmusokkal, például a CHAT GPT3-vel ismerkedtünk.
Ebben az epizódban Jeránek Tamással, az ipari infotechnológiai megoldások zászlóshajója, a Siemens Zrt. elnök-vezérigazgatójával kalandozunk az ipari metaverzumba.
PODCAST

ICT Global News

VIDEOGALÉRIA
FOTÓGALÉRIA

Iparági megoldások mappa

Egy olyan korban, amikor az átlagos emberi figyelem rövidebb, mint egy aranyhalé, és mindössze nyolc másodpercig tart, a tartalomkészítés világa szeizmikus változáson ment keresztül. Az olyan platformok, mint a TikTok, nem csupán kihasználják ezt a trendet, hanem újradefiniálták a médiafogyasztás módjait is.
A hagyományos közösségi médiával szemben meggyőző alternatívát kínáló decentralizált hálózatok az elosztott főkönyvi technológiák kihasználásával bizalmat és átláthatóságot biztosítanak az online interakciókban, ahol az adatok több, a felhasználók által ellenőrzött csomóponton keresztül tárolódnak. Az ilyen közösségek ezeket a rendszereket arra használják, hogy lehetőséget biztosítsanak a magánjellegű, cenzúramentes kommunikációra, és a felhasználóknak nagyobb ellenőrzést biztosítsanak személyes adataik felett.
Az új uniós kibervédelmi irányelv, a NIS2 számos szervezet számára támaszt új követelményeket több különféle területen. Nehéz eligazodni, kinek milyen teendői vannak, mely rendszereket és folyamatokat kell átvizsgálni, és milyen fejlesztéseket muszáj véghezvinni a megfeleléshez.
A geopolitikai változások miatt célszerű Európát és Ázsiát új tengeralatti internetkábelekkel összekötni. Minél több irányból érkezik a végpontokra az adat, annál biztonságosabb a globális internetforgalom. Az évtized végére kiépülhet egy, az Északi-sarkvidéken keresztülvezető új kábelrendszer.
A generatív mesterséges intelligencia, melyet olyan korszerű modellek hajtanak, mint a GPT és a Claude az innováció és az átalakulás új korszakát nyitotta meg. Ezek az MI-rendszerek figyelemre méltó képességgel rendelkeznek az emberhez hasonló szövegek generálására, forradalmasítva a különböző iparágakat a tartalomkészítéstől a virtuális asszisztensekig. Azonban, mint minden úttörő technológiánál, itt is vannak mélyreható kérdések, melyek figyelmet követelnek. A nyílt forráskód és zárt rendszer dilemmája és a centralizáció vs. decentralizáció problémája.