Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Technológiai trendek, melyek az üzleti transzformációt alakítják

MEGOSZTÁS

A mai gyors ütemű digitális környezetben a vállalkozásoknak alkalmazkodniuk kell a technológiai fejlődéshez, hogy versenyképesek maradjanak. A sok új technológia megjelenése miatt azonban az üzleti vezetők számára nehéz lehet tudni, hogy mire összpontosítsanak a befektetéseikben.

 

(Kiemelt kép: Unsplash+)

Az adatok a szervezetek éltető elemévé váltak, amelyek a kritikus döntéshozatali folyamatokat irányítják és értékes betekintést nyújtanak. Az IDC szerint a globális adattér az előrejelzések szerint a 2020-as 64,2 zettabájtról 2025-re 180 ra nő. Ez az exponenciális növekedés robusztus adatinfrastruktúrát és elemzési képességeket tesz szükségessé az adatok hatékony hasznosításához és felhasználásához az üzleti átalakulás érdekében. A vállalatok nagymértékben beruháznak adattavakba, adattárházakba és fejlett elemzési eszközökbe, hogy kezelni tudják az adatok egyre növekvő mennyiségét, sebességét és változatosságát. A gépi tanulási algoritmusok és a mesterséges intelligencia kihasználásával a szervezetek hatalmas adathalmazokból nyerhetnek hasznosítható betekintést, lehetővé téve az adatvezérelt döntéshozatalt és a versenyelőnyt. A generatív MI előtt a kifinomult meglátásokhoz, az emberközpontú élményekhez és a történetmeséléshez szükséges befektetések szintje sok szervezet számára költségtakarékos volt.

Technológiai trendek, melyek az üzleti transzformációt alakítják
A gépi tanulási algoritmusok és a mesterséges intelligencia kihasználásával a szervezetek hatalmas adathalmazokból nyerhetnek hasznosítható betekintést, lehetővé téve az adatvezérelt döntéshozatalt és a versenyelőnyt (Fotó: Unsplash)

Az adat-natívra való áttérés

Történelmileg a nagy adat-munkaterhelések a skálázhatósági és teljesítménybeli aggályok miatt kihívást jelentettek a felhőbe való áttéréskor. A felhő-natív adatplatformok megjelenése azonban forradalmasította a helyzetet. A Snowflake, a Redshift és az Azure Synapse vezető felhőalapú adattárházi megoldások, melyek rugalmas skálázhatóságot, nagy teljesítményű analitikát és költségoptimalizálást kínálnak. A szervezetek egyre inkább elfogadják ezeket a felhőalapú megoldásokat, hogy kihasználják a skálázhatóság, az agilitás és a költséghatékonyság előnyeit. Az Oracle szerint az adatbázisok több mint felét már telepítették felhőplatformra, vagy áttelepítették arra. Ez a váltás lehetővé tette a vállalkozások számára, hogy kihasználják a felhőalapú számítástechnika erejét, és zökkenőmentesen kezeljék a nagy adat-munkaterhelést, ezzel felszabadítva az adatvagyonukban rejlő teljes potenciált.

Technológiai trendek, melyek az üzleti transzformációt alakítják
Ez a váltás lehetővé tette a vállalkozások számára, hogy kihasználják a felhőalapú számítástechnika erejét, és zökkenőmentesen kezeljék a nagy adat-munkaterhelést, ezzel felszabadítva az adatvagyonukban rejlő teljes potenciált (Fotó: Unsplash)

Az adathálózat újjáéledése

Az adatháló, az adatok decentralizálását és demokratizálását hangsúlyozó architektúrális megközelítés egyre nagyobb lendületet vesz, különösen a többfelhős felhőkörnyezetekben. Mivel a szervezetek több felhőszolgáltatót fogadnak el, hogy kihasználják azok egyedi képességeit, az adatháló olyan skálázható és rugalmas adatarchitektúrát biztosít, mely megkönnyíti a funkcióközi együttműködést. Az adatok termékként való kezelésével az adatháló ösztönzi a területorientált tulajdonjogot, lehetővé téve az egyes csapatok számára, hogy felelősséget vállaljanak az adattermékeikért. Ez a megközelítés lehetővé teszi a szervezetek számára, hogy leküzdjék az adatsilókkal kapcsolatos kihívásokat, és elősegíti az együttműködés és az adatvezérelt döntéshozatal kultúráját az egész vállalaton belül.

Az MI stratégiai jelentősége

A mesterséges intelligencia stratégiai fontosságúvá vált a vállalkozások számára az iparágak egész területén. Az IDC szerint az MI-ra fordított világméretű kiadások 2026-ra várhatóan elérik a 300 milliárd dollárt. Az igazgatótanácsok és a vezérigazgatók felismerték az MI-ban rejlő átalakító potenciált az ügyfélélmény javításában, a műveletek optimalizálásában és az innováció ösztönzésében. Az óvatos végrehajtás azonban elengedhetetlen a változások ütemével, az adatvédelemmel és az etikával kapcsolatos aggályok kezelése érdekében. A szervezeteknek szilárd irányítási kereteket, etikai iránymutatásokat és adatvédelmi irányelveket kell létrehozniuk a felelős MI-használat biztosítása érdekében. Az innováció és az etikai megfontolások közötti egyensúly megteremtésével a vállalkozások teljes mértékben kiaknázhatják az MI-ban rejlő lehetőségeket, és bizalmat építhetnek ügyfeleik körében.

Technológiai trendek, melyek az üzleti transzformációt alakítják
A szervezeteknek szilárd irányítási kereteket, etikai iránymutatásokat és adatvédelmi irányelveket kell létrehozniuk a felelős MI-használat biztosítása érdekében (Fotó: Unsplash)

Moduláris, fokozatos átalakítások

Bár ez nem éppen új trend, a jelenlegi gazdasági körülmények miatt mégis kiemelkedik, hogy a hosszú, többéves átalakítási programokat felváltják a moduláris, inkrementális átalakítások, melyek gyorsabban hoznak kézzelfogható eredményeket. Ez az elmozdulás lehetővé teszi a szervezetek számára, hogy a változásokat kisebb, jobban kezelhető fázisokban hajtsák végre, csökkentve ezzel a kockázatokat és biztosítva a zökkenőmentesebb átmenetet. Számos tanulmány azt mutatja, hogy a vezetők túlnyomó többsége a moduláris átalakításokat részesíti előnyben, melyek fokozatosan nyújtanak értéket. Ez a megközelítés lehetővé teszi a vállalkozások számára, hogy gyorsan alkalmazkodjanak a változó piaci dinamikához és az ügyfelek igényeihez. Az átalakítási kezdeményezések kisebb modulokra bontásával a szervezetek valós idejű visszajelzések alapján iterálhatják stratégiáikat, folyamatosan javítva a folyamatokat, termékeket és szolgáltatásokat.

A legjobb alkalmazások integrálása az ERP-n keresztül

A hagyományos vállalati erőforrás-tervezési (ERP) rendszerek már nem állnak a szervezetek technológiai tájképének kizárólagos középpontjában. Ehelyett a vállalkozások egyre inkább best-of-breed alkalmazásokat alkalmaznak, melyek olyan speciális szoftvermegoldások, melyeket bizonyos üzleti funkciók vagy iparági vertikális területek kezelésére terveztek. A felhőalapú számítástechnika és az alkalmazásprogramozási interfészek (API-k) térhódítása megkönnyítette a különböző alkalmazások integrálását és összehangolását. Ez az integráció lehetővé teszi a szervezetek számára, hogy kihasználják az egyes alkalmazások erősségeit, és ezáltal rugalmasabb és hatékonyabb technológiai ökoszisztémát hozzanak létre. Egy vállalat például választhat egy ügyfélkapcsolat-kezelő (CRM) megoldást, egy humánerőforrás-kezelő (HRM) eszközt és egy ellátási lánc-kezelő (SCM) rendszert, melyek a legjobban megfelelnek az egyedi igényeinek, és ezeket zökkenőmentesen integrálhatja a működési kiválóság érdekében.

Technológiai trendek, melyek az üzleti transzformációt alakítják
A hagyományos vállalati erőforrás-tervezési (ERP) rendszerek már nem állnak a szervezetek technológiai tájképének kizárólagos középpontjában (Fotó: Unsplash)

COTS és alacsony kódú vagy kód nélküli alkalmazások

Az alkalmazásfejlesztés színtere gyorsan fejlődik, a kereskedelmi forgalomban kapható COTS-megoldások (Commercial Off-The-Shelf avagy vállalati „dobozos” alkalmazásszoftverek) és a low-code/no-code platformok térhódításával. A COTS-megoldások előre csomagolt szoftveralkalmazásokat kínálnak, melyek az egyedi üzleti követelményekhez igazíthatók. Másrészt a low-code/no-code platformok lehetővé teszik a nem technikai felhasználók számára, hogy minimális kódolással, vizuális interfészek és drag-and-drop funkciók segítségével alkalmazásokat készítsenek. A COTS-megoldások és a low code/no-code platformok által kínált rugalmasság és gyors megvalósítás jelentősen lerövidítette a fejlesztési ciklusokat, és lehetővé tette az üzleti felhasználók számára, hogy az innovációt ösztönözzék. A Gartner előrejelzése szerint 2024-re az alacsony kódú alkalmazásfejlesztés az összes alkalmazásfejlesztési tevékenység több mint 65%-át teszi majd ki.

Az IoT-szenzortechnológia fejlődése a digitális ikrek számára

A tárgyak internete (IoT) és az érzékelőtechnológia fejlődése forradalmasítja a digitális ikrek koncepcióját. A digitális iker egy fizikai tárgy vagy rendszer virtuális reprezentációja, mely valós idejű adatokat és betekintést nyújt. A digitális másolat létrehozásával a szervezetek figyelemmel kísérhetik, elemezhetik és optimalizálhatják a fizikai eszközök, folyamatok és környezetek teljesítményét. Az IoT és az érzékelőtechnológia fejlődésével a digitális ikrek egyre kifinomultabbá válnak, és képesek értékes betekintést nyújtani. A feldolgozóiparban például az IoT-képes érzékelők segítségével nyomon követhető a berendezések állapota, észlelhetők az anomáliák, és optimalizálhatók a karbantartási ütemtervek. A digitális ikrek kihasználásával a szervezetek növelhetik a működési hatékonyságot, csökkenthetik az állásidőt, és a prediktív karbantartás és teljesítményoptimalizálás révén ösztönözhetik az innovációt.

Technológiai trendek, melyek az üzleti transzformációt alakítják
A feldolgozóiparban például az IoT-képes érzékelők segítségével nyomon követhető a berendezések állapota, észlelhetők az anomáliák, és optimalizálhatók a karbantartási ütemtervek (Fotó: Unsplash)

Fokozott beruházások a fenntarthatóságba

A fenntarthatóság a vállalkozások számára kulcsfontosságú prioritássá vált, melyet a környezetvédelmi aggályok, a szabályozási követelmények és az ügyfelek elvárásai vezérelnek. A Világgazdasági Fórum szerint a vezetők 90%-a úgy véli, hogy a fenntarthatóság fontos a hosszú távú üzleti siker szempontjából. A szénlábnyom mérése és csökkentése a fenntarthatósági kezdeményezések egyik kulcsfontosságú szempontjává vált. A szervezetek olyan technológiákba fektetnek be, melyek lehetővé teszik a szén-dioxid-kibocsátás pontos mérését, nyomon követését és jelentését. A fejlett analitika és a mesterséges intelligencia által támogatott eszközök segítenek a szervezeteknek azonosítani a javításra szoruló területeket, optimalizálni az erőforrás-felhasználást, és megalapozott döntéseket hozni a környezeti hatás csökkentése érdekében.

Az RPA és a rendszerintegrációs technológiák konvergenciája

A robotizált folyamatautomatizálási (RPA) és a rendszerintegrációs technológiák konvergálnak, hogy átfogó automatizálási megoldásokat nyújtsanak a vállalat egészére. Az RPA automatizálja az ismétlődő és szabályalapú feladatokat, míg a rendszerintegrációs technológiák összekapcsolják az eltérő rendszereket, és lehetővé teszik a zökkenőmentes adatáramlást és a folyamatok összehangolását. E technológiák kombinálásával a vállalkozások végponttól végpontig tartó automatizálást érhetnek el, ésszerűsítve a folyamatokat és kiküszöbölve a kézi beavatkozást. Ez a konvergencia lehetővé teszi a szervezetek számára az erőforrások elosztásának optimalizálását, a hatékonyság növelését és az ügyfélélmény javítását. A globális RPA-piac a következő évtizedben várhatóan exponenciálisan fog növekedni, a 2022-es 2,3 milliárd dollárról 2032-re 66 milliárd dollárra, ami jól mutatja az automatizálás növekvő jelentőségét az üzleti átalakulásokban.

Technológiai trendek, melyek az üzleti transzformációt alakítják
A robotizált folyamatautomatizálási (RPA) és a rendszerintegrációs technológiák konvergálnak, hogy átfogó automatizálási megoldásokat nyújtsanak a vállalat egészére (Fotó: Unsplash)

Digitális átalakulás az MI segítségével az üzleti életben

A mai üzleti világban a digitális átalakulás egyszerű divatszóból stratégiai szükségletté vált. A digitális átalakulás és a mesterséges intelligencia (MI) metszéspontja 2023-ban átalakító utat jelent a vállalkozások számára. A technológia és a stratégia hatékony alkalmazása képes teljesen megváltoztatni a piacokat, javítani az ügyfélélményt és előrevinni a vállalkozásokat a jövőbe. Az MI-t már most is használják a digitális átalakulás felgyorsítására, és a munkahelyi hatékonyság és termelékenység növelése, valamint az emberi hibák és a duplikációk csökkentése mellett a vállalkozások számára biztosítja a hatékonyabb digitális átalakulási stratégiák kialakításához szükséges eszközöket.

Mit jelent a mesterséges intelligencia a digitalizációban?

A legtöbb gépi tanulással rendelkező mesterséges intelligencia segítő technológiaként működik, nagy mennyiségű adat alapján ajánlja a szervezeteknek a legjobb műveleteket. Ennek eredményeként maximalizálhatják a bevételeket, személyre szabhatják a folyamatokat, pontosan felhasználhatják az adatokat, és jobb ügyfélszolgálatot nyújthatnak. A mesterséges intelligencia a digitális átalakulás egyik alapvető technológiája, mely segíti a vállalkozások méretnövekedését.

A Research and Markets legfrissebb jelentése szerint a mesterséges intelligencia 2025-ig várhatóan 52%-os éves összetett növekedési ütemet ér el, ami azt jelzi, hogy a globális vállalkozások gyorsan elfogadják. A mesterséges intelligenciát ma már számos ágazatban integrálják és alkalmazzák, például a nemzetbiztonság, az egészségügy, a logisztika és az oktatás területén. Lássuk, hogyan segít a tagszervezeteknek felgyorsítani a digitális átalakulás útját. A mesterséges intelligencia olyan valódi, játékokat megváltoztató technológiák csoportját foglalja magában, melyek a sikeres digitális átalakulás befejezésének kulcsai. Az MI a „gépek okossá tételének tudománya”, ami azt jelenti, hogy a gépeket megtanítjuk arra, hogy emberhez hasonló feladatokat hajtsanak végre, mint például a felügyelt tanulás.

Technológiai trendek, melyek az üzleti transzformációt alakítják
A legtöbb gépi tanulással rendelkező mesterséges intelligencia segítő technológiaként működik, nagy mennyiségű adat alapján ajánlja a szervezeteknek a legjobb műveleteket (Fotó: Unsplash)

Hogyan használható az MI a digitális transzformációban?

A mesterséges intelligencia ma már döntő szerepet játszik a digitális átalakulásban, mivel lehetővé teszi, hogy a gépek önállóan vagy az emberi tevékenységeket kiegészítve észleljenek, megértsenek, cselekedjenek és tanuljanak. Az ügyfélélmény a digitális átalakulás gyökere, és a mesterséges intelligencia megváltoztatja ennek teljes forgatókönyvét. Az IDC előrejelzései szerint a digitális átalakulás (DX) lehet az MI segítségével a továbblépés kizárólagos útja. Ez sürgősséget teremt egy új, mesterséges intelligencián alapuló működési modell, szervezeti struktúra, szerepek és kommunikációs stratégia újradefiniálására a változások hatékony kezelése érdekében. Az összes digitális átalakítási kezdeményezés 40%-át és a gyakorlati IoT-törekvések 100%-át mesterséges intelligencia képességek fogják támogatni. Ennek oka, hogy az IoT-eszközökből és a DX-kezdeményezésekből származó adatoknak korlátozott értékük lesz a mesterséges intelligencia technológiák nélkül, melyek képesek értékes információkat találni az adatokból.

A mesterséges intelligencia már most is jelen van számos olyan szolgáltatásban, melyet nap mint nap használunk, még akkor is, ha nem is tudunk róla. Amikor például az Amazon olyan termékeket javasol, melyeket esetleg meg szeretne vásárolni, egy mesterséges intelligencián alapuló rendszert használ, mely az Ön korábbi vásárlásai és az Ön által vásárolt termékek (Suggested Products) alapján javasolja a terméket, és azt, hogy mások mit vásároltak az Ön által megvett termék után (Suggested Products). A mesterséges intelligencia kezd olyan szintre érni, hogy emberi interakciók nélkül is képes tanulni, és felülmúlja az emberi intelligenciát.

Technológiai trendek, melyek az üzleti transzformációt alakítják
A mesterséges intelligencia ma már döntő szerepet játszik a digitális átalakulásban, mivel lehetővé teszi, hogy a gépek önállóan vagy az emberi tevékenységeket kiegészítve észleljenek, megértsenek, cselekedjenek és tanuljanak (Fotó: Unsplash)

Mi a különbség az MI és a digitális átalakulás között?

A digitális átalakulás egy átfogó és hosszú távú folyamat, mely magában foglalja a technológia felhasználását az üzleti folyamatok, az ügyfélélmény és a szervezeti kultúra javítására. Nem csupán új digitális eszközök vagy folyamatok bevezetéséről van szó, hanem arról, hogy alapvetően megváltoztatjuk az üzleti működés módját, hogy agilisabbá, ügyfélközpontúbbá és adatvezéreltebbé váljon. A digitális átalakulás célja az innováció és a folyamatos fejlesztés kultúrájának megteremtése, ahol a csapatok felhatalmazást kapnak arra, hogy új ötletekkel kísérletezzenek és gyorsan iteráljanak. Ez magában foglalja az új technológiák, például a felhőalapú számítástechnika, az IoT és a Big Data analitika bevezetését, valamint az üzleti modellek, folyamatok és ügyfélinterakciók újragondolását.

A mesterséges intelligencia, mint a digitális átalakulás egy részhalmaza, az algoritmusok és a gépi tanulás alkalmazását jelenti olyan feladatok automatizálására, melyek hagyományosan emberi intelligenciát igényelnek. Ez olyan feladatokat foglalhat magában, mint a beszédfelismerés, a természetes nyelvi feldolgozás és a képfelismerés. Az MI-technológiák felhasználhatók a rutinfeladatok, például az adatbevitel vagy az ügyfélszolgálati megkeresések automatizálására, így az alkalmazottak felszabadulnak, hogy az összetettebb és kreatívabb munkára összpontosíthassanak. A mesterséges intelligencia nagy adathalmazokból is felismeréseket tárhat fel, segítve a vállalkozásokat abban, hogy jobb döntéseket hozzanak, és javítsák termékeiket és szolgáltatásaikat.

Technológiai trendek, melyek az üzleti transzformációt alakítják
A mesterséges intelligencia, mint a digitális átalakulás egy részhalmaza, az algoritmusok és a gépi tanulás alkalmazását jelenti olyan feladatok automatizálására, melyek hagyományosan emberi intelligenciát igényelnek (Fotó: Unsplash)

5 metódus, hogy az üzleti életben a digitális transzformációt MI segítségével fogadjuk el

Most pedig vizsgáljuk meg azt az öt kulcsfontosságú módot, ahogyan a vállalkozások kihasználhatják az MI által vezérelt digitális átalakulás erejét, hogy a jövőbe lendüljenek.

A digitális átalakulás útjának előkészítése

A digitális átalakulás több mint a technológia átvétele; ez egy kulturális váltás, amely magáévá teszi az innovációt. Az ügyfélközpontúsággal a középpontban újragondolja az üzleti interakciókat, modelleket és folyamatokat. Ebben a környezetben a mesterséges intelligencia is katalizátorként működik, intelligenciát juttatva a szervezet működésének minden aspektusába. Az olyan kiforrott MI-technológiákkal, mint a gépi tanulás, a természetes nyelvi feldolgozás és a prediktív analitika, az értelmes üzleti eredmények elérhető közelségbe kerülnek.

Az ügyfélélmény növelése

A digitális átalakulás az ügyfélélményt helyezi előtérbe, a mesterséges intelligencia pedig segít a vállalkozásoknak jobban megérteni az ügyfeleket. Az adatelemzés és a mintafelismerés révén a mesterséges intelligencia lehetővé teszi a személyre szabott interakciókat és előre jelzi az ügyfelek igényeit. Az MI-alapú chatbotok és virtuális asszisztensek újradefiniálják az ügyfélkiszolgálást. A valós idejű segítségnyújtás gyorsan megoldja a kérdéseket, növelve az ügyfelek elégedettségét és erősítve a márkahűséget.

Az adatok hasznosítása döntéshozatalhoz

Az adatok a döntések alapját képezik, az MI pedig az adatvezérelt meglátások szíveként működik. A mesterséges intelligencia által vezérelt elemzések lehetővé teszik a szervezetek számára, hogy a nyers adatokat használható intelligenciává alakítsák át. A prediktív analitika bepillantást nyújt a jövőbe, míg a mesterséges intelligencia algoritmusai valós idejű betekintést nyújtanak. Ez a döntéshozatali agilitás létfontosságú a mai gyors ütemű üzleti környezetben.

Az üzemeltetés és a hatékonyság újbóli feltalálása

A mesterséges intelligencia forradalmasítja a műveleteket a hatékonyság növelésével. A gyártásban a prediktív karbantartás biztosítja a berendezések üzemidejét, míg az ellátási lánc menedzsment számára előnyös az MI által vezérelt kereslet-előrejelzés és optimalizálás. A mesterséges intelligencia a gyártáson túli műveleteket is racionalizálja. Optimalizálja a HR-feladatokat, például a munkaerő-felvételt, és a csalárd tevékenységek valós idejű felderítésével növeli a biztonságot a pénzügyekben.

Innovatív üzleti modellek

A digitális átalakulás túlmutat a folyamatoptimalizáláson. Az AI a trendek azonosításával, a fogyasztói preferenciák előrejelzésével és az új termékkínálat lehetővé tételével táplálja az innovációt. Az e-kereskedelem a személyre szabott termékjavaslatokat kínáló MI ajánlómotorokkal virágzik. A mesterséges intelligencia által vezérelt platformok átalakítják a pénzügyeket a befektetési tanácsadást demokratizáló robot-tanácsadási szolgáltatásokkal.

Technológiai trendek, melyek az üzleti transzformációt alakítják
A gyártásban a prediktív karbantartás biztosítja a berendezések üzemidejét, míg az ellátási lánc menedzsment számára előnyös az MI által vezérelt kereslet-előrejelzés és optimalizálás (Fotó: Unsplash)

Ahogy az üzleti világ 2023-ban fejlődik, a digitális átalakulás és a mesterséges intelligencia integrációja figyelemre méltó lehetőséget kínál a vállalatok számára stratégiáik, műveleteik és ügyfélkapcsolataik átalakítására. Az MI által vezérelt meglátások erejét kihasználva a vállalkozások versenyelőnyt teremthetnek azáltal, hogy páratlan élményt nyújtanak, és magabiztosan navigálhatnak a folyamatosan változó környezetben. 2023-ban a digitális átalakulás és a mesterséges intelligencia szinergiája újradefiniálja a vállalkozások működését, versenyét és kapcsolatait az ügyfelekkel. Ahogy a szervezetek magukévá teszik az AI által vezérelt meglátásokat, versenyelőnyre tesznek szert azáltal, hogy kivételes ügyfélélményt nyújtanak, optimalizálják a működést és katalizálják az innovációt.

Ahhoz, hogy a digitális átalakulásban rejlő lehetőségeket teljes mértékben kiaknázzák az MI segítségével, a vállalkozásoknak a technológiai kezdeményezéseket össze kell hangolniuk a stratégiai célkitűzésekkel. A technológia és a stratégia ilyen konvergenciája megnyitja az utat egy olyan jövő előtt, amelyben az MI átalakítja az iparágakat, és képessé teszi a szervezeteket a növekedés és a jólét új korszakának kialakítására. Ahogy belevágunk ebbe a korszakba, azok a vállalkozások, amelyek a mesterséges intelligenciát partnerként fogadják el átalakulási útjukon, azok lesznek azok, amelyek a holnap dinamikus tájain gyarapodni fognak.

Technológiai trendek, melyek az üzleti transzformációt alakítják

IT EXPERTS-TECH LEADERS 2024 FELHŐ A JAVÁBÓL KONFERENCIA

PODCAST

ICT Global News

VIDEOGALÉRIA
FOTÓGALÉRIA

Legnépszerűbb cikkek

ICT Global News

Iratkozz fel a hírlevelünkre, hogy ne maradj le az IT legfontosabb híreiről!