Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

A technológia generációja és a mesterséges intelligencia találkozása a munkaerőpiacon

MEGOSZTÁS

A Z generáció (a jelenlegi 15–29 évesek) a technológia digitális korában nőtt fel, így minden kétséget kizáróan az ő esetükben a legszorosabb, illetve a legtermészetesebb a kötődés a mesterséges intelligenciával. Számukra az MI nem csupán egy eszköz, hanem a mindennapi életük meghatározó része – a munkavégzés szempontjából is, amiben rendkívül jó lehetőségek rejlenek.

A Schönherz Iskolaszövetkezet 2023-as felméréséből kiderül, hogy a fiatal munkavállalók 40 százaléka kifejezetten szívesen dolgozna mesterséges intelligenciához kapcsolódó területen, míg további 40 százalékuk is nyitottan fordulna egy ilyen típusú munkakör felé, illetve szívesen élne jelenlegi pozíciójában a mesterséges intelligencia által nyújtott lehetőségekkel.

Nagy Anita

Mi az, ami még motiváló tényezőként hat a fiatal munkavállalókra? A Schönherz-felmérés eredményei szerint a barátságos munkahelyi légkör és a béren felüli juttatások kiemelkedően hatnak a munkamorálra. A támogató környezetben való munkavégzés segíti a kreativitást és a teljesítményt – ez a Z generációra, ha lehet, még inkább igaz!

„A kutatásunk eredményei alátámasztották a személyes tapasztalatainkat, miszerint egy munkahelyen a közvetlenség, illetve az egyenlő bánásmód inspirálóan hat, a juniorok esetében pedig mindez a bónusznál is motiválóbb lehet! És ha a fiatalok lelkesen, elkötelezetten végzik a munkájukat, az hozzátesz a vállalat versenyképességéhez is” – nyilatkozta Nagy Anita, a Schönherz Iskolaszövetkezet értékesítési vezetője.

A Z generáció számára a technológia része a kommunikációnak, valamint az identitásnak is. A mesterséges intelligencia által kínált lehetőségek szinte határtalanok, ők pedig könnyedén és kreatívan használják mindezt.

„A munkáltatóknak érdemes a Z generáció tagjaival együtt a mesterséges intelligencia eszközeiben is gondolkodniuk, hiszen ez a páros és a vezetők innovatív hozzáállása nemcsak új szemléletmódot, hanem teljesen új lehetőségeket nyithat meg a vállalati célok elérésében” – tette hozzá Nagy Anita.

Számos fiatal, köztük a Schönherz Iskolaszövetkezeten keresztül dolgozó, felsőfokú tanulmányokat folytató hallgató már most programozóként, fejlesztőként vagy mesterségesintelligencia-kutatóként tevékenykedik, és új alkalmazásokat, szoftvereket, technológiákat hoznak létre, amelyek tovább formálják a digitális világot.

„Az egyetemekkel olyan exkluzív együttműködéseket igyekszünk kidolgozni, amelyeknek köszönhetően kiemelkedően tehetséges és motivált hallgatókkal találkozhatunk, így a partnereink igen minőségi tudású pályakezdőkkel dolgozhatnak együtt, legyen szó IT- és egyéb mérnöki, vagy akár gazdasági területekről” – árulta el a szakember.

(X)

PODCAST

ICT Global News

VIDEOGALÉRIA
FOTÓGALÉRIA

Legnépszerűbb cikkek