Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

A Microsoft esete a brit szabályozókkal

MEGOSZTÁS

A Microsoft ugyan a játékvilág egyik legfőbb szereplőjévé vált egy óriásvállalat felvásárlásával, de rögös úton jutottak el eddig. Az akvizíció során meggyűlt a bajuk a világ nagy szabályozó hatóságaival, köztük az Egyesült Királyságéval és az Egyesült Államokéval is. Brad Smith elnök élesen kritizálta az előzőt, majd miután a deal végre megköttetett, visszavett a tónusból.

Képek: Trusted Reviews

A Microsoft tavaly októberben fejezte be az Activision Blizzard első alkalommal 2022 januárjában bejelentett, 68,7 milliárd dolláros akvizícióját. A felvásárlás egyben azt is jelenti, hogy a játékuniverzum legnagyobb franchise-ai közül több, például a Call of Duty már az Xbox tulajdonába tartozik.

Az akvizíció azonban nem ment olyan gördülékenyen, mint ahogy Redmondban szerették volna hinni eredetileg. Közbeszólt az USA Szövetségi Kereskedelmi Bizottsága (FTC), és más külföldi szabályozók is jócskán nehezítették az üzletet. Különösen az Egyesült Királyság Verseny és Piacok Hatósága (CMA) talált kifogásokat. Olyannyira, hogy egy időre blokkolta a megállapodást, amelynek következtében a Microsoftnak több felhőjáték-jogáról le kellett mondania az Egyesült Királyságban és a világ más piacain is, máskülönben az akvizíció nem történhetett volna meg.

Hosszú csörték a szabályozókkal

Brad Smith, a Microsoft igazgatója akkor nagyon kiakadt a CMA döntésén, többször nyilvánosan kritizálta azt, a piac és a vonatkozó felhőtechnológia hibás értelmezéséről beszélt. Mostanra megenyhült, a szabályozót keményként, de korrektként jellemezte egy interjúban, és ma már másként kezelné a problémát, nem menni annyira nekik, mint tette korábban – állítja.

 

 

Míg Smith lazábban fogalmazott, és a véleménye is változott, addig a szabályozó változatlanul kritizálja a redmondi óriás taktikáját. Vállalatoknak és tanácsadóiknak mindenképpen tisztában kell lenniük azzal, hogy a Microsoft által választott és alkalmazott taktika egyáltalán nem győzte meg és a hasonló módszerek a jövőben sem fogják meggyőzni a CMA-t – hangsúlyozták egy sajtóközleményben.

„A Microsoftnak lehetőségében állt, hogy átszervezze magát a kezdeti kivizsgálás közben, de helyette ragaszkodtak egy olyan intézkedéscsomaghoz, amelyről egyszerűen közöltük velük, hogy nem fog működni. Az eljárás ilyen módon történő elhúzása csak idő- és pénzpazarlás volt” – írta a szabályozó szervezet.

FTC kontra Microsoft

Az októberi megállapodást több hónapos kivizsgálás előzte meg világszerte, és az FTC még mindig harcol a Microsoft amerikai megállapodása ellen (FTC v. Microsoft case), most pont a fellebbezésnél tartanak. Az FTC egy másik kapcsolódó ügyben is bíróság elé vitte a Microsoftot.

Minden jó, ha jó a vége – vonhatnánk le a tanulságot, csakhogy az FTC kontra Microsoft csörte még nem ért véget, bár borítékolható, hogy a játéktól a Windowsig, a mesterséges intelligenciától a felhőszolgáltatásokig, szinte „mindenben” érintett óriáscég, mint története során oly sokszor, ezúttal is megerősödve jön majd ki az egész ügyletből.

IT EXPERTS-TECH LEADERS 2024 FELHŐ A JAVÁBÓL KONFERENCIA

PODCAST

ICT Global News

VIDEOGALÉRIA
FOTÓGALÉRIA

Legnépszerűbb cikkek

ICT Global News

Iratkozz fel a hírlevelünkre, hogy ne maradj le az IT legfontosabb híreiről!