Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Tovább bővült a hazai startup ökoszisztéma

MEGOSZTÁS

Startup vállalkozások segítésében elkötelezett, számukra forrást biztosító cég részvényeit vezették be a Budapesti Értéktőzsde középvállalati platformjára, a BÉT Xtendre. A Balogh Petya angyabefektető által alapította és vezetett STRT Holding tőzsdére lépését sikeres zártkörű tőkeemelés előzte meg, amelynek keretében összesen 1,15 milliárd forint tőkét vont be a társaság.

A 2022-ben létrehozott STRT Holding alapító-vezérigazgatója, Balogh Petya, angyalbefektető, első sorban azon magyar és régiós, korai fázisú startup vállalkozások segítésében elkötelezett, amelyek a szoftver alapú B2B megoldások, illetve a mesterséges intelligencia alkalmazásában, az oktatásban, a mobilitás terén vagy egyéb technológiai vonatkozású területen szeretnének eredményeket elérni itthon és a nemzetközi piacon. Ennek jegyében, az átlagosan 20-30 millió forint értékű befektetések mellett a STRT mentorálást is biztosít a portfóliócégek számára.

Tőke, tanácsadás, oktatás

Balogh Petya és társai a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján megjelent közlemény szerint azért dolgoznak, hogy úttörő tevékenységükkel formálják, építsék, és néhány ponton megváltoztassák a jelenlegi magyar startup környezetet. Az STRT tevékenységi körét a tanácsadás és az oktatás is színesíti, a vállalatot alapítása óta több mint 500 cég kereste fel tanácsért. Az idén életre hívott, Launchpad néven futó, startup inkubációs programjuk első 9 csapata éppen a napokban fejezi be a 3 hónapos munkát a STRT dedikált mentoraival, és mutatja be szolgáltatását, termékét a potenciális befektetők előtt.

A STRT Holding tőzsdére lépését tudatos építkezés előzte meg: 2023 elején a BÉT feltörekvő hazai vállatok és befektetők kapcsolódását elősegítő exkluzív rendezvénysorozatán, a BÉT Xmatch-en mutatkoztak be. A társaság tőkepiaci tervei között szerepel a BÉT Standard kategóriába való szintlépés és további tőkebevonások is.

Az eddigi legnagyobb összegű intézmények nélküli tőkebevonás az Xtenden

Az STRT 2023 szeptemberében jelentette be, hogy – zártkörű tőkeemelés során – 1,15 milliárd forint forrást vont be több mint 70 magánbefektetőktől, akik jelentős részben a magyar startup ökoszisztéma megkerülhetetlen szereplői. Ez volt az Xtend piac eddigi történetében a legnagyobb összegű, bevezetést megelőző, intézmények részvétele nélküli tőkebevonás.

Célunk az, hogy új csatornákat építsünk ki, amiken keresztül az átlagos tőzsdei befektető számára is elérhetővé válik az innovációs ökoszisztémába való befektetés. Ennek fontos mérföldköve, hogy a tőzsdén kereskedhetőek leszünk, amely egyben a saját nagyratörő terveink finanszírozását is támogatja. Azon dolgozunk, hogy minél több hazai startup érjen el nemzetközi sikereket, mi ehhez oktatással és kockázati befektetéssel tudunk hozzájárulni. De ha jól csináljuk, akkor az ő sikerük a mi sikerünk is lesz”

– mondta el a bevezetés kapcsán Balogh Petya, a STRT Holding alapító-vezérigazgatója.

A Budapesti Értéktőzsde számára mindig öröm, amikor bővül a középvállalati piac, különösen, hogy a STRT Holding működése során ötvözi a nyilvános piac lehetőségeit és a startup szektor dinamizmusát, hozzájárulva ezzel a magyar tőkepiac és üzleti ökoszisztéma fejlődéséhez. A STRT egyúttal a középvállalatok számára is példaként szolgálhat, hiszen a tőzsdei jelenlétére alapításától fogva alappillérként, a növekedés eszközeként tekintenek”

– tette hozzá Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde vezérigazgatója.

A STRT Holding nyilvános piacra lépésével a BÉT Xtend kategóriában jelenleg 20 kibocsátó részvényei forognak.

(Kiemelt kép: Unslpash)

PODCAST

ICT Global News

VIDEOGALÉRIA
FOTÓGALÉRIA

Legnépszerűbb cikkek