Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Sosem találná ki, mi a legveszélyesebb keresőszó!

MEGOSZTÁS

Napjaink egyik legnépszerűbb énekesnője, a visszavonulását nemrégiben bejelentő Adele nevéhez számos rekord köthető. Például az ő nevére a legrizikósabb rákeresni a neten - állítja a McAfee.

A kiberbiztonsági vállalat szerint ugyanis minden más művésznél több malware-t és csaló linket dobnak fel a motorok, ha Adele nevét írjuk be a keresősávba.

Kibervédelmi szakértők arra figyelmeztetnek, hogy óvatosan kattintgassunk a keresőkben feldobott linkekre, ha nagy sztárok képeire, sztorijaira vadászunk.

Mint arról a Daily Mail is beszámolt, a McAfee “celeblistáján” sok más név is szerepel az egyértelmű listavezető Adele mögött. A második helyet Gordon Ramsay sztárséf szerezte meg, akit David Attenborough követ. A természetfilmes mögött Taylor Swift és Jeremy Clarkson zárják a top 5-ös blokkot.

A McAfee kutatói megvizsgálták, hogy a legnagyobb sztárok keresése során hány kockázatos linket kaptak az eredmények között. Ezeket pedig egy „kockázati pontszámmal” értékelték.

A vegasi és müncheni koncertsorozatok népszerűsége nyomán Adele lett a legnépszerűbb név, amelyet a rajongók megtévesztésére használtak.

A McAfee kutatói arra figyelmeztetnek, hogy hackerek csaló tartalmakat és weboldalakat hoztak létre a sztárhoz kapcsolódóan. Ezek az oldalak olyan jegyárakat kínálnak, amelyek “túl szépek ahhoz, hogy igazak legyenek”.

Persze a csalók nem csak zenei előadók nevével élnek vissza. A McAfee listája szerint Gordon Ramsay és David Attenborough számít a második és harmadik legkockázatosabb keresésnek. 

A csaló weboldalra érkező rajongókat arra kérhetik, hogy adják meg a fizetési adataikat a jegyvásárláshoz, vagy töltsenek le egy szoftvert a weboldal eléréséhez.

Ez lehetővé teszi a hacker számára, hogy rosszindulatú szoftvereket telepítsen az áldozat számítógépére, és nyereségvágyból begyűjtse a személyes adatokat.

A McAfee szerint az átverésnek bedőlt emberek 40 százalékát végül több mint ezer font kár érte, de további hat százalékuk 5000-15 000 fontot bukott.

A csalók hamisított képeket és videókat is készítenek hírességekről, ami még nehezebbé teszi a csaló oldalak felismerését. 

(kép: Natascha Schrooten)

IT EXPERTS-TECH LEADERS 2024 FELHŐ A JAVÁBÓL KONFERENCIA

ICT Global News

VIDEOGALÉRIA
FOTÓGALÉRIA

Legnépszerűbb cikkek

ICT Global News

Iratkozz fel a hírlevelünkre, hogy ne maradj le az IT legfontosabb híreiről!