A Tinder, a Hinge, a Bumble és a Grindr is arról számolt be, hogy már fejlesztik vagy éppen tesztelik MI-eszközeiket és chatbot asszisztensüket – olvasható a Financial Times cikkében. Ezek az asszisztensek pedig rengeteg szempontból segíthetik a felhasználókat. Segíthetnek nekik beszélgetést kezdeményezni, jobb profilokat építhetnek velük vagy akár visszajelzést is kaphatnak arról, hogyan flörtöljenek ügyesebben.
A Grindr fő termékfelelőse AJ Balance szerint az MI segítségével az emberek jobb kapcsolatokat építhetnek. Olyan ez, mint egy kocsmai haver, aki segít valakit randira hívni. Csak éppen virtuális kontextusban – tette hozzá a szakértő.
Mit tud az MI?
Az MI-alapú kapcsolati tanácsadást és – végsősoron – coachingot pont akkor sikerült felfedezniük a randialkalmazásoknak, amikor az egész szegmenst egyfajta fásultság kezdte jellemezni. Bár felhasználóinak száma tavaly már 60 millió alá zuhant, a Tinder továbbra is toronymagasan vezeti a társkereső alkalmazások piacát. A második legnagyobb piaci szereplőnek, a Bumble-nek is csupán valamivel több mint 20 millió felhasználója van.
Balance szerint a Grindr “szárnysegédjével” megelőzhető lesz például a kiégés. A csalódott társkeresőket az MI átsegítheti a mélypontokon. Az MI voltaképpen elvégzi a kemény munkát. Azzal, hogy két társkereső ember asszisztensei szóba elegyednek egymással, már sok minden kiderülhet arról, miként reagál majd egymásra a két ember.
A Tinder szerint az ő asszisztensük, amelyet még a következő 12 hónap során be fognak vezetni. A randizás teljes folyamatán végigsegíti majd a feleket. Az alkalmazás bizonyos felületein, így például a profilépítésben már besegít az MI, mégha korlátozottan is. Az asszisztencia például a fotóválasztás nehézségeit igyekszik levenni a felhasználó válláról. Átfutja a személyes fotógyűjteményét és segít kiválasztani a legelőnyösebb képet.
Persze a Tinderen nagy a nyomás. Mivel a tulajdonos Match Group részvényeseit egyre jobban bosszantja, hogy az idei második negyedév volt sorban a hetedik, amikor csökkent az alkalmazás fizetős felhasználóinak száma.
A OnePoll márciusi felmérése szerint a randialkalmazások felhasználóinak több mint háromnegyede már észrevette magán a kiégés jeleit – negyven százalékuk szerint ennek oka a sorozatos kudarc, hogy nem sikerült megfelelő párt találniuk maguknak.
A Grindrnél nem bíznák az MI-re
A Grindrnél ugyanakkor nem bíznának mindent az MI-re. Az alkalmazás fejlesztője párkapcsolati szakértőket és szexuálterapeutákat is szerződtetett annak érdekében, hogy a chatbot biztosan pozitív tanácsokkal lássa el a felhasználókat.
A Bumble vezérigazgatója, Lidiane Jones szerint a beszélgetéseket segítő MI támogatja a felhasználókat, és megerősíti az önbizalmukat, hogy a lehető legjobb oldalukat mutathassák meg.