Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

Kiberbiztonsági szövetségeseket toboroz az Egyesült Királyság

MEGOSZTÁS

Az Egyesült Királyság együttműködő partnert keres egy új, MI- biztonsági kutatólaboratórium kialakításához. A kezdeményezés célja, hogy felvegye a harcot Oroszországgal és más ellenséges államokkal az „új MI-fegyverkezési versenyben”.

Az Egyesült Királyság kormánya eddig sem fukarkodott, ha kiberbiztonsági projektek támogatásáról volt szó. A legújabb törekvés mögött kimondottan az MI-vel megtámogatott nemzetállami támadások elszaporodása áll. 

Indul a biztonság katalizátora

A Laboratory for AI Security Research (LASR) kezdetben 8,22 millió fontot kap a kormánytól. Az úgynevezett „katalitikus modellnek” köszönhetően azonban remélik, hogy más iparági szereplők is csatlakoznak majd. 

„Ne legyenek kétségeink – az Egyesült Királyság és mások is figyelik Oroszországot” – jelentette ki Pat McFadden, Lancaster hercegség kancellárja a NATO kibervédelmi konferenciáján Londonban. “Pontosan tudjuk, hogy mit csinálnak, és ahogy nyilvánosan, úgy a színfalak mögött is igyekszünk ellensúlyozni a támadásaikat” – fogalmazott McFadden.

Az új védelmi intézet legfőbb feladata, hogy megvédje az Egyesült Királyságot és szövetségeseit az új fenyegetésekkel szemben. 

Ennek érdekében partnerséget alakítanak majd ki különböző kormányzati szervekkel. Ezek között lesz az egyik titkosszolgálati csúcsszervezet, a GCHQ, valamint az Alan Turing Intézet és az AI Safety Institute is. 

A védelmi munkában olyan akadémiai intézmények is részt vesznek, mint az Oxfordi Egyetem és a Queen’s University Belfast – írja a TechCrunch.

Az új védelmi labor „hasonlóan gondolkodó partnerekkel”, köztük az úgynevezett Öt Szem-hálózat országaival (Ausztrália, Kanada, Új-Zéland, Nagy-Britannia és az Egyesült Államok) és a NATO-tagállamokkal is együttműködik majd.

A nemzetközi helyzet egyre fokozódik

A Microsoft elnöke, Brad Smith a múlt héten keményebb fellépést kért az Egyesült Államok megválasztott elnökétől, Donald Trumptól Oroszországgal, Kínával és Iránnal szemben. A Microsoft egyenesen azt állítja, orosz kormányzati támogatást élvező hackerek – egy tavalyi betörés óta – még mindig jelen vannak az amerikai rendszerekben.

Miközben persze hackerek a támadásokhoz is használják az MI-t, például arra, hogy elkerüljék a lebukást, az intelligens technológia a támadások elhárítására is alkalmazható. Az Egyesült Királyság pedig ebben a szellemben tervezte új kiberlaborját.

London egyébként júliusban jelentette be az új kiberbiztonsági törvényjavaslatot. Ennek célja a közszolgáltatások védelme a kritikus szolgáltatásokat, infrastruktúrát, például kórházakat ért egyre több kibertámadás fényében.

(Kép: Dall-e)

IT EXPERTS-TECH LEADERS 2024 FELHŐ A JAVÁBÓL KONFERENCIA

ICT Global News

VIDEOGALÉRIA
FOTÓGALÉRIA

Legnépszerűbb cikkek

ICT Global News

Iratkozz fel a hírlevelünkre, hogy ne maradj le az IT legfontosabb híreiről!