A Google adatai szerint a Gmailnek már több mint 2,5 milliárd felhasználója van. Nem csoda tehát, hogy az email-szolgáltatás a hackerek és csalók kedvelt célpontja. Persze a tech-óriás is egyre kifinomultabb védelmi mechanizmusokat alkalmaz a Gmail-fiókok támadói ellen, miközben azért a hackerek is fejlődnek.
Globális “hírszerző-platform” jön létre
A Global Signal Exchange egyfajta hírszerzési információmegosztó platformként fog működni, amely valós idejű betekintést nyújt a kiberbűnözők ellátási láncába – olvasható a Forbes cikkében.
A Google reméli, hogy az új platform a csalókról, hackerekről és támadásokról szóló hírszerzői jelentések globális “elszámolóházává” válik.
Amanda Storey, a Google biztonságért felelős vezető igazgatója szerint az együttműködés a partnerek erősségeire épít. A GASA kiterjedt hálózata és a DNS Research több milliónyi jelzést tartalmazó adatplatformja révén gyorsan azonosíthatják és megszakíthatják a rosszindulatú tevékenységeket.
A Google végső célja egy olyan univerzális megoldás létrehozása, amely lefedi a világháló egészét, de mindezt hatékonyan és felhasználóbarát módon teszi. Vagyis, az “akkreditált” szervezetek képesek lehetnek visszavágni a csalóknak.
A GSE tesztelésének részeként a Google több mint százezer rosszindulatú URL-címet osztott meg, és elképesztő mennyiségű csalási jelzést elemzett.
„Kezdetben olyan Google Shopping URL-eket osztunk meg, amelyekkel szemben a csalásokra vonatkozó irányelvek alapján intézkedtünk” – közölte Nafis Zebarjadi, a Google fiókbiztonsági termékmenedzsere.
A Global Signal Exchange, vagy legalábbis az azt működtető motor a Google Cloudon fut. A minták azonosítására és a jelzések intelligens egyeztetésére pedig a Google Cloud Platform Ml-képességeit alkalmazzák.
(Kép: Dall-e)