A mikrohullámú impulzusok kombinálása rendkívüli precizitást igényel, az elektromágneses impulzusoknak pontosan ugyanazt a célpontot kell eltalálniuk a másodperc 170 trilliód része alatt. Ehhez olyan időzítés szükséges, amely meghaladja a legfejlettebb GPS-műholdak atomóráinak pontosságát.
Azonban a kutatók szerint már sikerült áthidalniuk ezt a problémát egy új technológia segítségével, amely az impulzusok tökéletes szinkronizálását teszi lehetővé.
Bár a részletek titkosak, a rendelkezésre álló információk alapján a fegyver hét mikrohullámú sugárzást kibocsátó „járműből” áll, amelyek széles területen helyezkednek el, de egyszerre egy erőteljes támadást indítanak.
Az ilyen típusú fegyverek eddig nem bizonyultak hatékonynak, mivel a mikrohullámú impulzusok ereje nem volt elegendő ahhoz, hogy komoly kárt okozzon, de a különböző hullámok egyesítése révén a járművek együttes ereje már elég lehet ahhoz, hogy legyőzzenek egy műholdat. A fegyver működésekor a mikrohullámú impulzusokat milliméteres pontossággal irányítják lézeres helymeghatározó eszközökkel, biztosítva, hogy azok pontosan ugyanarra a célpontra csapjanak le. Egy mobil irányító központ folyamatosan elemzi az időzítési és pozíciós adatokat, és indítja el a támadást.
Bár a „Halálcsillag” pusztító erejét még nem lehet felmérni, a fegyver jelentős előnyt jelenthet az űrharcban.
A kutatások azt mutatják, hogy egy gigawattnyi teljesítmény elég lehet ahhoz, hogy az alacsony, Föld körüli pályán keringő műholdakat hatékonyan megsemmisítse.
Mikrohullámú fegyverek más típusai, mint például az amerikai THOR-rendszer, már bizonyították hatékonyságukat kisebb célpontok, például drónok ellen. Ezeknek a fegyvereknek a különlegessége, hogy nem égetik át a célpontokat, mint a lézerek, hanem intenzív elektromágneses sugárzással zavarják meg azok áramkörét.
A műholdaknak kiemelkedő szerepük van a modern hadviselésben, például
a GPS-vezérelt rakéták és drónok irányítása miatt.
Az Egyesült Államok nemrégiben bemutatta saját műholdzavaró fegyverét, amelynek célja a kínai vagy orosz kommunikációs rendszerek megbénítása egy konfliktus kezdetekor.
A kínai fegyver titkos fejlesztése még zajlik, de bevetésének időpontja nem ismert – írja a hirado.hu.
(Kép: goodfon.com)