Ismert legenda, hogy a görög mitológiában voltak olyan lények, amelyek dolgot láttak a jövőben: halálukat. A pszichológia régóta kutatja, hogy mi volna, ha az emberek is ismernék haláluk időpontját és formáját. A hipotetikus kísérletek azt mutatták, hogy az emberek többsége beleőrülne, ha tisztában lenne életének utolsó pillanataival, mivel a halálfélelem a legerősebb érzelmek közé tartozik. A Death Clock megmutatja.
Ütött az óránk
Most a Death Clock (Halálóra) nevű új alkalmazás elvileg AI-alapon mg tudja jósolni ezt a bizonyos utolsó napot. Alkotói szerint a mesterséges intelligencia által működtetett rendszer pontos módszert kínál annak meghatározására, hogy mikor halhatnak meg a felhasználók. De az is célja, hogy segítse őket abban, hogy a haláluk időpontját a lehető legtávolabbra eltolják.
Miután a felhasználók átestek a várható időkorlát meghatározásán, az applikáció új szokások elfogadására ösztönzik őket, mert egészségesebb életmód bizonyítottan meghosszabbítja az életet.
Kezdésként az alkalmazás számos egyszerű kérdéssel fordul a felhasználóhoz a nemével, illetve az életstílusával kapcsolatban. Az információkat olyan rendszerbe táplálják be, amely a készítők szerint több mint ezer a hosszú élettartamról és a kapcsolódó témákról szóló tanulmány adatait tartalmazza, és ezalapján számolja ki a Halálóra a várható halálozási dátumot és életkort, amikor ez megtörténik.
Több pénzért lehet tovább élni
Az alkalmazás nem áll mg ennyinél. Szintén az életmód alapján felállított profilnak megfelelően számos javaslatot is kínál az idő meghosszabbítására. A felhasználók megtudhatják, mennyivel élhetnek tovább, ha megváltoztatnák étrendjüket, alvási vagy edzési szokásaikat és sok mást. A készítők szerint a mesterséges intelligencia és hasonló technológiák segítségével az emberek pozitív változásokat vihetnek végbe az életükben.
A halálozási becslése ingyenes, ám a javaslatokért már fizetni kell. Szintén pénzért lehetőséget kapnak egy állandó becslésre is, hogy mennyi idejük van még hátra.