Az Egyetem, a projekt megvalósítására 2,340 milliárd forint összegű vissza nem térítendő EU-s támogatást nyert el. A fejlesztés nagymértékben segíti a gyakorlati oktatás, illetve képzés színvonalának emelését és digitalizációját.
Sikeresen megkezdődött a „Gyakorlatorientált felsőfokú képzések fejlesztése az Állatorvostudományi Egyetemen” című projekt megvalósítása. A komplex program keretében a gyakorlati oktatást közvetlenül segítő, modern digitális infrastruktúra kerül kiépítésre 42 teremben, Budapesten és Üllőn, összesen három telephelyen. A fejlesztés hatékony és rugalmas oktatást, illetve digitális kommunikációt tesz lehetővé, támogatva a távolléti oktatást. A projektben egy médialabor is kialakításra kerül, valamint labor modernizálást és digitális kompetenciafejlesztést szolgáló eszközbeszerzések is megvalósulnak. A hallgatók, oktatók és egyetemi dolgozók számára több területen és témában digitális készségfejlesztések lesznek elérhetőek. A Neptun tanulmányi rendszert új funkciókkal bővítik, valamint plágium szoftverrel és a klinikai betegellátás adatainak, tapasztalatainak integrálásával fejlesztik az oktatást.
A projekt keretében 3000 db távolléti oktatásra alkalmas eszköz kerül beszerzésre és 1640 fő digitális készségfejlesztése valósul meg. A fejlesztés javítja az intézmény versenyképességét, illetve a digitális oktatási és szolgáltatási kapacitásait, hozzájárul a minőségi oktatáshoz való egyenlő hozzáférés biztosításához.
A 2025. október 31-ig tartó projekt, Magyarország Helyreállítási és Ellenállóképességi Tervének keretében valósul meg, 2,340 milliárd forint európai uniós támogatás segítségével.