Adam Mosseri, az Instagram vezetője a héten tájékoztatta a vállalat dolgozóit a lehetséges változásról. A Meta, az Instagram anyavállalata egyelőre nem kommentálta az értesüléseket – írja a BBC.
A TikTok jövőjét befolyásoló jogi helyzet az Egyesült Államokban továbbra is vita tárgya. 2024 januárjában Donald Trump volt amerikai elnök 75 napos határidőt adott a platformnak, hogy megfeleljen egy korábbi törvénynek, amely vagy az eladását, vagy a betiltását követeli meg. Akkoriban Trump egy 50-50%-os közös vállalkozás lehetőségét is felvetette az Egyesült Államok és a kínai tulajdonos, a ByteDance között, ám konkrét részleteket nem közölt.
A Biden-kormányzat még azzal érvelt, hogy a TikTok, amelynek 170 millió amerikai felhasználója van, a kínai kormány kémkedési és politikai manipulációs eszköze lehet.
A tiltás ellenzői azonban a szólásszabadság védelmére hivatkozva kiálltak a platform megőrzése mellett.
A Meta korábban már próbálkozott egy különálló rövid videós alkalmazással: 2018-ban elindította a Lasso nevű appot, amelyet a TikTok riválisának szántak. A projekt azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, így később megszüntették.
Most azonban a Reels önállósítása új lehetőséget kínálhat a vállalat számára, hogy megerősítse pozícióját a rövid videós tartalmak piacán.
(Kép: PickPik)