A versenyen 21 ország 49 csapata vett részt. A versenyzők nyolc kategóriában mutathatták be üzleti tervüket a szakmai zsűriknek. Minden kategóriában – az élelmiszertől az energiáig – három helyezettet választottak ki, akik között összesen 150 ezer euró értékű jutalmat osztottak ki. A korábbi évek legsikeresebb résztvevői is beszámolhattak a program óta elért fejlődésükről, és meg is mérkőzhettek a kilencedik kategóriában.
A magyar csapatok közül a VeridianIQ a gyártás, az ARport a városi közlekedés kategóriában lett második és nyert el támogatást elképzelései megvalósításához.
A VeridianIQ a kockázatfigyelés és -kezelés automatizálásával segíti a vállalkozásokat ESG-stratégiájuk fejlesztésében, az ARport egy beltéri navigációs alkalmazással támogatja az embereket abban, hogy eligazodjanak a legnagyobb köztereken, vasútállomásokon, repülőtereken és közlekedési csomópontokon a kiterjesztett valóság (AR) segítségével – írták.
Kiemelték, hogy az EIT Jumpstarter 2025-ös programja januárban kezdődik, az előregisztráció az eitjumpstarter.eu oldalról érhető el.
Tájékoztatásuk szerint az EIT Jumpstarter 2017 óta 1180 résztvevőt képzett ki, 124 új startup megalapításában működött közre, 2100 új munkahely létrehozásához járult hozzá.
Az EIT Jumpstarter több mint 22 ország és régió előtt nyitott az egészségügy, az élelmiszer, az energia, a gyártás, a nyersanyagok, a városi mobilitás vagy a kultúra és a kreativitás területén érkező új ötletekre és vállalkozásokra.