Az Island fémjelezte úgynevezett önvédelmi böngésző megoldását a vállalatok kiberbiztonsági igényeihez igazítottak. Míg a hagyományos böngészők inkább a fogyasztói felhasználásra összpontosítanak, az Island önvédelmi böngészője beépített védelmi mechanizmusokat tartalmaz, amelyek képesek az adatszivárgás, a rosszindulatú támadások és a belső biztonsági fenyegetések ellen védekezni.
Tehát míg a legtöbb hagyományos böngésző, mint például a Google Chrome vagy a Firefox, alapvetően az internetezés kényelmét és gyorsaságát helyezi előtérbe, addig az Island böngészője a vállalati kiberbiztonságot célozza meg.
Az önvédelmi böngésző lehetővé teszi a vállalat számára, hogy ellenőrizze és szabályozza, hogyan férnek hozzá az alkalmazottak az érzékeny adatokhoz és vállalati rendszerekhez. Mindeközben biztosítja az optimális felhasználói élményt és hatékonyságot.
A most elnyert finanszírozási összegnek köszönhetően az Island belevág a nemzetközi piacszerzésbe, és kifejezett célja az önvédelmi böngésző globális szinten is elérhetővé tétele. Hiszen vannak vállalatok – szép számmal – amelyek fittyet hányva a vissza az irodába trendre még mindig a hibrid munkavégzés irányába haladnak, ami növeli az IT-biztonsági kitettséget.
A hagyományos IT-védelmi eszközök pedig nem mindig biztosítanak megfelelő védelmet az online munkavégzés során. Különösen a felhőalapú alkalmazások használatakor. Ekkor jön képbe az Island böngészője, ami beépített biztonsági funkciókat ad hozzá a kiberbiztonsági ökoszisztémához.