A Google Flights újdonsága az, hogy a kereső algoritmus szakít az ár-kényelem egyensúllyal. Korábban, ha a Flights segítségével keresett valaki olcsó repülőjegyeket, az eredmények megjelenítésekor egy algoritmus igyekezett egyensúlyba hozni az árat és a kényelmet.
Mostantól azonban, ha valaki hajlandó engedi ez utóbbiból, akkor jó eséllyel az eddigieknél is kedvezőbb ajánlatot kaphat.
És itt jön képbe az új, „legolcsóbb” fül
A Google Flights böngészése során mostantól a “Legjobb” ajánlatokról a “Legolcsóbbra” válthatnak a felhasználók. Persze az is előfordulhat, hogy a legolcsóbb ajánlatokat bemutató fülön nem egy légitársaságtól, hanem egy harmadik fél foglalási oldaláról származó árakat láthatnak a felhasználók. A Google a legolcsóbb ajánlatok megjelenítésekor olyan oda-vissza utat is javasolhat, amely ugyanazon város különböző repülőterein kezdődik és végződik.
A Google hivatalos blogja szerint további “kellemetlenségek” is adódhatnak. Így például a hosszabb átszállással kalkulált járatok, vagy olyan eset, hogy az utasnak magának kell gondoskodnia a transzferről. Mivel az ajánlatok harmadik féltől is érkezhetnek, az utazás különböző szakaszaira különböző felületeken, oldalakon foglalhatnak jegyet az utasok.
A bonyolultabb kombinációknál néhány további jelentős tényezőt is figyelembe kell venni. Ha az utas különböző repülőterekre érkezik, és indul azokról, akkor valószínűleg taxira, tömegközlekedésre vagy egyéb transzfer-lehetőségekre kell hagyatkoznia. Ez persze további költségekkel járhat, és ráadásul az utasnak kell figyelnie a poggyászára, neki kell gondoskodnia annak feladásáról a következő járaton. Amennyiben pedig egy járat késik, akkor az utas olyan repülőtéren ragadhat, amely nem az ő célállomása.
Ha azonban valaki hajlandó vállalni ezeket a kellemetlenségeket és kockázatokat, akkor érdemes lesz a jövőben a legolcsóbb ajánlatokat is átnézni. Így már csak azt kell eldönteni, hogy a legjobb vagy a legolcsóbb ajánlat lesz a nyerő.
(Kép: unsplash.com/Suhyeon Choi)