Bár megérezte a multik létszámcsökkentését a Codecool, még így is nagy létszámban tudják elhelyezni a náluk végzett szakembereket. A felvevőpiacon megnőtt a kisebb méretű foglalkoztatók aránya, így a cég bejelentette új ösztöndíjprogramját, hogy még több tehetséges jelentkező számára tegye elérhetővé a magas színvonalú képzéseket, így támogatva őket az új IT-karrierjük elindításában.
Hektikus piaci körülmények, pénzre váltható tudás
Bár a csúcsévnek betudható 2022 után érezhető volt a munkaerőpiacon a kereslet csökkenése, a kihelyezett, frissen képzett diákok száma továbbra is balanszban maradt a felvevőpiac igényeivel:
„Átlagosan havi 11 diákunk talál munkát partnercégeinknél Magyarországon, ami csak 10-20 százalékkal marad el a korábbi évek számaitól”
– meséli Boda József, a Codecool alapító-ügyvezetője.
Ugyanakkor a csapatnak több energiát kell befektetnie az álláshelyek felderítésébe. A nagyobb kontingenst felvevő multik, és a proaktívan utánpótlást kereső szolgáltatóközpontok mellett egyre markánsabb szegmens a kis- és középvállalatok köre.
„Ebben a szektorban főleg a covid idején megkezdett digitalizációs projektekhez keresnek munkatársakat, hogy kiegészítsék a meglévő informatikai csapatokat”
– meséli Boda. A legnépszerűbb pozíció a DevOps mérnököké, de manuális vagy akár automata szoftvertesztelőt, üzleti adatelemzőt, projektmenedzsert és C++ fejlesztőt is nagy számban keresnek a vállalatok.
Vállalati full-stack szoftverfejlesztőként jár az ösztöndíj
A friss piaci tendenciákra válaszul a Codecool a támogatási opcióikat most ösztöndíj lehetőséggel egészítik ki. Ez egyfajta tandíjmentességet kínál azoknak, akik a Vállalati full-stack szoftverfejlesztő képzésen – ami jelenleg a piac legátfogóbb programozó képzése – kiválóan teljesítenek.
Akit érdekel az ösztöndíjprogram, annak már a Vállalati full-stack szoftverfejlesztő képzés jelentkezési folyamata során jeleznie kell, hogy részt szeretne venni a programban. A logikai teszten elért eredmény, az angol nyelvtudás és a motiváció megindoklása mind fontos szerepet játszanak az ösztöndíjak elbírálásánál. A képzések továbbra is próbaidővel kezdődnek, amelynek hossza 12 hét, és egyszeri 159.000 Ft-ba kerül. A próbaidő – azaz a teljes első modul – végén mérik a résztvevők teljesítményét, és ezen a ponton dől el, hogy ki kap teljes tandíjmentességet a következő modulra.
Az online vagy Budapesten végezhető full stack képzések jelenleg négy modulból állnak. Minden további modul végén a résztvevők teljesítménye alapján dől el, hogy ki folytathatja tandíjmentesen a következő modullal, így az ösztöndíjprogram folyamatos motivációt biztosít a diákoknak, hogy kiválóan teljesítsenek.
Az ösztöndíjas helyek limitált számban elérhetők a szeptemberi képzésekre. Ez a program minden jelentkező számára nyitott.
(Kép: pixabay.com/Gerd Altmann)