Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post

IT EXPERTS-TECH LEADERS 2024
FELHŐ A JAVÁBÓL

2024-09-19

Vannak olyan sarkpontok 2024-ben, amelyekről a felhős környezetek kapcsán egyszerűen muszáj beszélni. Konferenciánkon a cloud és az összes vonatkozó aspektusa kerül terítékre.

A felhő kérdéskörét természetesen az IT-biztonsági aggályok mentén is megvizsgáljuk, és nem mehetünk el szó nélkül a hazai piacra zúduló kiberbiztonsági támadások mellett sem. A mesterséges intelligencia sem hiányozhat a felsorolásból, a felhős megoldások kapcsán – dinamikus skálázás, gépi tanulási rendszerek, integráció, valós idejű adatfeldolgozás, egyszóval minden, ami a felhő és mesterséges intelligencia vonatkozásában felmerülhet.

Mivel pedig mindennek a hajtómotorja az adat, ezért alámerülünk adatmenedzsment, az adatminőség a data governance és data mesh világába, ahonnan a data ownership sem maradhatnak ki. Hiszen aki nagy szeletet akar kiharapni a piacból az elkövetkező években, annak rendet kell tenni az adatai háza táján. Ehhez adunk gyakorlati muníciókat.

Idén az űr sem maradhat ki a konferencia témarepertoárjából, hiszen a több mint két éve elfogadott űrstratégia és az azóta eltelt hosszú évek munkája, egyre inkább kezd láthatóvá válni. Az már erősen körvonalazódott, hogy az űripar meghatározó ágazattá kezd válni világszinten is. Konferenciánkon arra igyekszünk válaszolni, hogy mi a magyar űrstratégia célja, milyen irányvonalon halad 2035-ig? Lesz-e magyar űrhajós az űrben és Magyarország valóban meghatározó szereplője lehet-e az űrversenynek a régióban?

A technológiai innovációk mögött álló embert sem hagyjuk ki a sorból. Humán blokkunkban a Z-generáció munkahelyi megjelenéséről és a dinamikus szemlélettel érkező ifjú titánok alkalmazásának előnyéről beszélgetünk majd. Ahogy az agy és a mesterséges intelligencia kapcsolata is terítékre kerül.

Program

Szeptember 19.
ELSŐ NAP
09:15-09:55
REGISZTRÁCIÓ

09:55-10:00

KÖSZÖNTŐ

Urbán Zsolt-ICT Global

Kiss Franciska-ICT Global

10:00-10:20

Konferencia nyitó keynote előadás

Előadó: Szentgyörgyi Balázs-Neumann Technológiai Platform

10:20-12:00
A NAGY ADATMENNYISÉG NAGY FELELŐSSÉGEL JÁR!
ADAT BLOKK

10:20-10:50

Adatvagyonból vagyont

Kerekasztal-beszélgetés

Adathegyeken ülnek a vállalatok, a jól strukturált bitek, megfelelően tárolt és rendszerezett adatok pedig valódi üzleti értékké konvertálhatók a megfelelő elemzési megoldásokkal. Hogy segíthet a mesterséges intelligencia az adatból vagyont csinálni? Miként és mivel támogathatja a folyamatot a felhő és hol van a nagy szerepe ebben az adatgazdának?

Résztvevők: Pogonyi Péter-Allianz Hungária, Tóth Miklós-MI koalíció, Wieder Máté-Fujitsu

Moderátor: Oláh István-HTE-EIVOK

 

10:50-11:10

AWS Módszerek - Hatékony Adatmenedzsment

Hogyan használhatók az Amazon Web Services (AWS) eszközei a modern adatmenedzsment feladatok hatékony kezelésére. Kiemelt az adatmenedzsment szerepe a gépi tanulás (ML) és a terület vagy téma specifikus generatív mesterséges intelligencia (GenAI) megoldások alkalmazásában. A megfelelő adatkezelési gyakorlatok nemcsak az adatok biztonságát és hozzáférhetőségét biztosítják, hanem lehetővé teszik a fejlett AI és/ vagy ML modellek pontosabb és gyorsabb fejlesztését is. Hogyan segíthetnek az AWS szolgáltatásai az adatok kezelésében, elemzésében és felhasználásában, hogy üzleti értéket teremtsünk?

Előadó: Stréling Norbert-TC2

11:10-11:30

Zero Click Támadások: A Láthatatlan Fenyegetés

Hogyan vehetik át az Irányítást a telefonod felett egyetlen kattintás nélkül

Előadó: Schneck Zsolt-MasterIT

11:30-11:50
Kávészünet
11:50-13:10
DINAMIKUS Z-GENERÁCIÓ ÉS AZ MI UTÁN KULLOGÓ AGY
ÜZLETFEJLESZTÉS ÉS HR BLOKK

11:50-12:20

Z-generáció a munkahelyen

Kerekasztal-beszélgetés

Megjelent a munkahelyeken a Z generáció, akik merőben más munkamorált és attitűdöt testesítenek meg, egészen új dinamikát hoznak magukkal. Digitális bennszülöttekként a technológia és az online kommunikáció szerves része mindennapjaiknak, ahogy a változás is. Utóbbit a munkahelyüktől is elvárják, a folyamatos fejlődés és a gyors kommunikáció az alap. Az új igények jelentős hatással vannak a munkahelyi kultúrára és a vezetési stílusra, nagy kihívás elé állítva a munkaadókat és a HR szakembereket. Hogyan lehet a legtöbbet kihozni a Z generációs munkavállalóból? Milyen pozíciókra a legideálisabbak és miért hasznos a multiskill-set, amit hoznak?

Résztvevők: Nagy Anita-Schönherz Iskolaszövetkezet, Solymos Gyula-Alpha Management Advisory, Zelei Bogáta-BetterMore

Moderátor: Rácz-Székely Éva-Business Coach

12:20-12:40

A ChatGPT sosem fog ghost-olni – Avagy a Z generáció és az AI kapcsolata

A Z generáció nemcsak megszokta, hanem igényli is a mesterséges intelligenciát (AI) a mindennapi életében és munkájában. A Schönherz Iskolaszövetkezet előadása arra összpontosít, hogy hogyan használja a Z generáció az AI-t a karrierépítésben, miért vonzzák őket a technológiai megoldások, és hogyan integrálhatják a vállalatok ezt a kapcsolatot a HR-stratégiáikba. Bemutatjuk, hogyan segíthet az AI a Z generáció munkahelyi elvárásainak kielégítésében – a gyors kommunikációtól a szakmai fejlődésig –, miközben a cégek is profitálhatnak a digitálisan érett generáció technológiai hozzáértéséből. Az AI nemcsak eszköz, hanem katalizátor is, amely megerősíti a Z generáció elköteleződését. 

Előadó: Nagy Anita-Schönherz Iskolaszövetkezet

12:40-13:10

HR Talkshow - Megtalálni, megtartani, motiválni

Hogyan lehet hatékonyan toborozni olyan szakembereket, akik nemcsak szakmailag kiválóak, hanem hosszú távon is elkötelezettek? Mi motiválja őket igazán a folyamatos fejlődésre és innovációra? Az élő HR Talkshow keretében olyan kérdésekre is választ keresünk, mint a hibrid munkavégzés hatása a csapatdinamikára, és hogy milyen új megközelítések szükségesek a dolgozói elégedettség és lojalitás növeléséhez.

A beszélgetés résztvevői különböző perspektívákat hoznak az asztalra: a háziasszony, egy vérbeli recruiter, feltárja a legújabb toborzási trendeket és trükköket. A BetterMore Consulting vezetője megosztja, hogyan lehet egyensúlyozni a külső és belső erőforrások között, míg a PwC IT vezetője arról beszél, hogyan alakítható ki olyan szervezeti kultúra, amely fenntartja a motivációt és az elkötelezettséget. Végül, egy állami kutatóközpont tudományos igazgatója világít rá, hogy a kutatás-fejlesztési környezetben hogyan lehet hosszú távon is innovatív, megújuló környezetet biztosítani az igazi koponyáknak.

Előadók: Zelei Bogáta-BetterMore Consulting, Krivánik Gábor-BetterMore Consulting, Mucsi Krisztián-PWC, Dr. Vida Ádám-Bay Zoltán Kutatóközpont,

 

13:10-14:10
EBÉDSZÜNET
14:10-15:20
VIHARFELHŐK NÉLKÜL A CLOUD FELÉ
FELHŐ BLOKK

 

14:10-14:40

Mennyit hoz a konyhára a cloud?

Kerekasztal-beszélgetés

A globális versenyben nem használni a felhőt olyan, mintha a Forma-1 első körét követően a maradék hetvenet a boxutcából figyelnénk – nem éri meg. Hogyan segíti a felhő a világszintű innovációkhoz a legkisebb cégeket is? Miben rejlik a versenyelőny? Mit pofitálhatnak a cégek – mérettől függetlenül – ha bizalmat szavaznak a cloudnak és milyen útvesztőket érdemes elkerülni, ha a technológia legjét használnák ki?

Résztvevők: Fodor Balázs-Invitech, 4iG, Marton Gábor-Pannon Egyetem, Oláh István-HTE-EIVOK, Stréling Norbert-TC2

Moderátor: Személyi László-Future-Now

14:40-15:00

Kibertámadások és viharfelhők a NIS2 tükrében

Előadó: Bor Olivér-SZTFH

15:00-15:20

Fujitsu hibrid felhő megoldások

Egyre több meghatározó világcég fordul el a 100%-ban felhős infrastruktúráktól, más-más okok miatt. Ezeket az okokat, valamint a hibrid felhőt, mint megoldást tárom fel az előadásban. Bemutatom, milyen komplett rendszereket kínál a FUJITSU egy hibrid felhő megvalósításához, valamint egy iIyen projektben milyen feladatokhoz van szükség megbízható partnerekre.

Előadó: Taál Péter-Fujitsu Hungary

15:20-15:50
KÁVÉSZÜNET
15:50-17:30
AHÁNY RENDSZER, ANNYI MESTERKULCS-SENKI SINCS BIZTONSÁGBAN
IT-BIZTONSÁG BLOKK

15:50-16:20

NIS2 follow up, avagy mit hozott az első határidő és a két rendelet?

Kerekasztal-beszélgetés

Az önbevallás határideje és a regisztráció június 30-cal már lejárt, innentől kezdve minden szem október 18-ra szegeződik, amikor is a követelményeknek megfelelés türelmi ideje lejár. De mi történt a NIS2 első árhullámának levonulását követően? Milyen piaci változásokat hozott és milyen szankciókra számíthat az, aki nem felel meg október 18-át követően a NIS2 irányelvnek?

Résztvevők: Gazdag Ferenc-MVISZ, Házer István-MVM Paksi Atomerőmű, Kerecsen Éva-Lawit Legal, Tresch András-Quattrosoft

Moderátor: Bor Olivér-SZTFH

16:20-16:40

Quattrosoft Előadás

Előadó: Tresch András-Quattrosoft

16:40-17:00

Welcome to Dubai! 

Felhőtrend a Közel-Keleten és Afrikában – megfűszerezve helyi érdekességekkel

Online bejelentkezés Dubai-ból

Előadó: Makay Kálmán-MBCOM Technologies

17:00-17:30

Muszáj csillagrombolót építeni?

Kerekasztal-beszélgetés

Melyek a leggyakoribb támadási formák és mire kell első sorban figyelnie a hazai piacon tevékenykedő szervezeteknek? Számít-e, hogy milyen technológiai megoldást és gyártót választunk elsődleges védvonalnak? Kerekasztal-beszélgetésünkben az aktuális kibertámadási körképet vázoltjuk fel, és természetesen gyakorlati tanácsokkal is ellátjuk az érintetteket, a védekezés tekintetében.

Résztvevők: Hinkel Attila-Alverad Technology Focus, Horváth László alezredes-MH Kiber- és Információs Műveleti Központ, Sági Gábor-NISZ, Sándor Barnabás-4iG

Moderátor: Dr. Magyar Sándor-HTE

17:30-18:00

Készen áll az agyunk a jövőre?

Kerekasztal-beszélgetés

A mesterséges intelligencia exponenciális fejlődése hihetetlenül gyors, pont emiatt kelthet félelmet sokakban. Fel van készülve az MI-re az emberi agy? Képes lesz valaha lekövetni a technológiai változásokat? Kiegyensúlyozza a társadalmi egyenlőtlenségeket vagy tovább mélyíti? Az MI-t most a társadalom, a kommunikáció és az agy szempontjából kerül terítékre.

Résztvevők: Érdi-Krausz Gábor-SZTAKI, Kiss Konrád-AI Strategist, Papp László-Gartner Bulgária & Magyarország

Moderátor: Solymos Gyula-Alpha Management Advisory

20:00-tól
GÁLAVACSORA-ESTI PROGRAM
RUM KÓSTOLÓ A PREMIRUM KÍNÁLATÁBAN
GIN KÓSTOLÓ A MISI'S GIN KÍNÁLATÁBAN
SZEPTEMBER 20.
MÁSODIK NAP
09:45-10:00
Összefoglaló az előző nap eseményeiből

Kiss Franciska-ICT Global

10:00-11:30
Technológiai és Stratégiai Trendek 2025-ben Blokk

10:00-10:20

Keynote Előadás

Miért nem érvényesek Magyarországon a Globális IT Trendek?

Előadó: Rozgonyi Zoltán-CIO Merkantil Bank

10:20-10:50

An error has occured – mi van a kékhalál után, avagy a globális leállás margójára

Freestyle Chat-interaktív beszélgetés a vendégekkel

A Crowdstrike okozta globális informatikai leállás rámutatott arra, hogy tulajdonképpen mekkora kockázatot rejtenek a világot behálózó IT-rendszerek. Néhány kérdés pedig jogosan ötlött fel a fejekben a jövőt illetően: Milyen lépéseket tehetnek a vállalatok annak érdekében, hogy minimalizálják a hasonló leállások okozta kockázatokat az elkövetkező időkben? Átformálta-e a kiberbiztonsági piacot az elmúlt hónapok történése és várhatók-e változások a kiberbiztonsági szabályozások terén, hogy jobban védjék a szervezeteket a jövőbeli leállások hatásaival szemben?

Résztvevők: Oláh István-HTE-EIVOK, Sándor Barnabás-4iG

Moderátor: Bor Olivér-SZTFH

10:50-11:10

Kiket, milyen jogosultságok illetnek meg? Munkakörök-rendszerek-szerepkörök

"Az új kollégának olyan jogai legyenek, mint Mancikának!" - az üzleti vezetők általában így tudják a legpontosabban leírni, hogy milyen jogosultságokra van szüksége az érkező/áthelyezett kollégának. Emiatt óriási terhet rónak az IT-ra és napok, vagy hetek telnek el, míg a ténylegesen szükséges jogok meghatározásra, jóváhagyásra és beállításra kerülnek. Ennél hatékonyabb megoldást mutatunk be most! A szervezet rengeteg információt tárol a dolgozóiról, amit fejlett adatbányászati és AI módszerekkel feldolgozható és nagy pontossággal meghatározható, hogy kinek, milyen jogosultságokkal kell rendelkeznie. Erről mutatunk be egy megvalósult projektből részleteket: elvárásokat, a megvalósulást és eredményeket.

Előadó: Bódis Péter-SMP Solutions & Mihály Tamás-TheFence (XS Matrix)

11:10-11:30

Hogyan formálja át a mesterséges intelligencia és a felhő alapú megoldások az autózás jövőjét?

Az autóipar az elmúlt évszázad legnagyobb átalakulásán megy keresztül, amely alapjaiban írja át a tervezési és gyártási folyamatokat vagy épp a meghajtási láncokat épp úgy, mint azt, ahogyan a jövőben tekintünk majd az autókra és a mindennapjainkban betöltött szerepükre.

Előadó: Varga Zsombor-Toyota Central Europe

11:30-11:50
KÁVÉSZÜNET
11:50-12:40
ŰRTECHNOLÓGIA BLOKK

11:50-12:10

Keynote Előadás

Előadó: Dr. Ferencz Orsolya-Űrkutatásért Felelős Miniszteri Biztos

12:10-12:40

A csillagok között: Magyarország, mint az űripar bölcsője?

Kerekasztal-beszélgetés

Az már jól körvonalazódott, hogy az űripar meghatározó ágazattá kezd válni világszinten is. Ehhez mérten bő két évvel ezelőtt a magyar kormány elfogadta Magyarország űrstratégiáját, az azóta eltelt évek munkája, pedig egyre inkább kezd láthatóvá válni. Ugyan még nem ipari mértékű a magyar program, de végtelennek tűnnek a lehetőségek üzleti szempontból is. Mi a magyar űrstratégia célja, milyen irányvonalon halad 2030-ig? Valóban lesz magyar űrhajós az űrben és Magyarország valóban meghatározó szereplője lehet az űrversenynek a régióban? Hogyan támogatja a felhős infrastruktúra az űripart? Mire és hogyan használják?

Résztvevők: Dr Ferencz Orsolya-Űrkutatásért Felelős Miniszteri Biztos, Szolnoki Szabolcs-Technológiáért felelős helyettes államtitkár-NGM, Zentai István-SpaceBuzz Hungary

Moderátor: Kiss Franciska-főszerkesztő, ICT Global

12:40-13:30
SZAKMAPOLITIKAI BLOKK

12:40-13:00

Technológiaváltás a versenyképességért és a kkv szektor fejlődéséért

Keynote Előadás

Az előadásban bemutatásra kerülnek azon stratégiák és konkrét programok, amelyek elősegítik a magyar vállalkozások technológiai érettségi szintjének emelését, ezáltal hozzájárulnak hatékonyságuk, versenyképességük növeléséhez.

Előadó: Szolnoki Szabolcs-Technológiáért felelős helyettes államtitkár-NGM

13:00-13:30

Kormányzati adatok a felhőben. Utópia vagy realitás?

Kerekasztal-beszélgetés

A jövő felhővel van kikövezve, ami nemcsak a versenyszférának, hanem az állami vállalatoknak is képes olyan megoldásokat szolgáltatni, amivel a digitális állam megvalósulhat. Milyen érettségi szinten áll jelenleg a felhőmigráció a kormányzati szerveknél? Régiós szinten hol tart Magyarország a cloud technológia alkalmazásában és mennyire határozzák meg még mindig az integrációt az adatvagyont érint kérdések?

Résztvevők: Orosházi Dávid-NKI, Pap Sándor-NHIT, Szemereki Viktor-ESZFK, Urbán Viktor-Blockchain koalíció

Moderátor: Dr. Sántha György-Magyary Zoltán E-közigazgatástudományi Egyesület

13:30-kor
KONFERENCIA ZÁRÁS ÉS EBÉD

Előadók

Bódis Péter
CISO
SMP Solutions
Bor Olivér
Kiberbiztonsági és kommunikációs szakértő
SZTFH
Érdi-Krausz Gábor
MI projekt koordinátor
SZTAKI
Dr Ferencz Orsolya
Űrkutatásért Felelős Miniszteri Biztos
Fodor Balázs
Product Lead – Cloud és Virtualizációs üzletág vezető
Invitech, 4iG csoport
Gazdag Ferenc
Alelnök
MVISZ
Házer István
Információbiztonsági vezető
MVM Paksi Atomerőmű Zrt.
Hinkel Attila
Security testing & auditing
Alverad Technology Focus
Horváth László alezredes
Infokommunikációs és Információvédelmi Főnökség főnök
MH Kiber- és Információs Műveleti Központ
Kerecsen Éva
Innovative Legal Strategist
Lawit Legal
Kiss Franciska
Főszerkesztő
ICT Global
Kiss Konrád
AI Strategist
Roll For Code
Krivánik Gábor
Ügyvezető igazgató
BetterMore Consulting
Dr . Magyar Sándor
Elnök
HTE Információbiztonsági Szakosztály
Makay Kálmán
Technical Channel Manager
MBCOM Technologies
Marton Gábor
Informatikai igazgató
Pannon Egyetem
Mihály Tamás
Alapító, ügyvezető helyettes
TheFence (XS Matrix)
Mucsi Krisztián
IT vezető
PwC
Nagy Anita
Értékesítési vezető
Schönherz iskolaszövetkezet
Olah István
Alelnök HTE
EIVOK
Orosházi Dávid
mb. Főosztályvezető
Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézet Hatósági Főosztály
Dr. Pap Sándor
Alelnök
NHIT
Papp László
Gartner Bulgária & Magyarország
Pogonyi Péter
Head of Advanced Analytics & Chief Data Officer
Allianz Hungária Zrt.
Rácz-Székely Éva
Business Coach, HR Project Manager
Sági Gábor
Kiberbiztonsági operatív központ osztályvezető
NISZ Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt.
Sándor Barnabás
Head of Group IT Security
4iG
Dr. Sántha György
Elnök
Magyary Zoltán E-közigazgatástudományi Egyesület
Schneck Zsolt
Ügyvezető igazgató
MasterIT
Solymos Gyula
CEO
Alpha Management Advisory Kft.
Személyi László
Vezető Partner
Future-Now
Szolnoki Szabolcs
Technológiáért felelős helyettes államtitkár
NGM
Stréling Norbert
Senior Cloud Engineer
TC2
Szemereki Viktor
Egészséginformatikai szakértő
ESZFK Nonprofit Kft.
Szentgyörgyi Balázs
Ügyvezető
Neumann Technológiai Platform
Taál Péter
Head of Pre-sales
Fujitsu Hungary
Tóth Miklós
Szakmai vezető
MI koalíció
Tresch András
Ügyvezető igazgató
Quattrosoft
Urbán Viktor
Szakmai vezető
Blockchain koalíció
Urbán Zsolt
Az esemény házigazdája
ICT Global
Varga Zsombor
PR manager
Toyota central Europe
Dr. Vida Ádám
Divízió igazgató
Bay Zoltán Kutatóközpont
Zelei Bogáta
Üzletág igazgató
BetterMore Consulting
Wieder Máté
Regionális sales manager
Fujitsu Hungary
Zentai István
Kuratóriumi elnök
SpaceBuzz Hungary Közhasznú alapítvány

Kiállítók

Rendezvény helyszíne

Részvétel módja

A konferencián való részvétel kizárólag a szervezők által meghívott IT EXPERTS & TECH LEADERS (CEO, CIO, CISO, CTO, COO,) vendégeink számára ingyenes, de regisztrációhoz kötött!
A szervezők a program változtatás jogát fenntartják!
A regisztrációk beérkezést követően, az adatok ellenőrzése után, visszaigazoló e-mailt küldünk, amely véglegesíti a regisztrációt. Ennek hiányában a regisztráció nem elfogadott.
Felhívjuk kedves partnereink figyelmét, hogy ezen az eseményen vendorok és beszállító cégek képviselői kizárólag szponzorációs megállapodás keretében vehetnek részt.

Kapcsolat

Tartalmi kérdésekben forduljon Urbán Zsolt-hoz: zsurban@ictglobal.hu

Szponzorációval kapcsolatban Urbán Zsolt vagy Kardos Beatrix ad felvilágosítást: zsurban@ictglobal.hu, bkardos@ictglobal.hu 
Szervezés, részvételi lehetőséget illetően forduljon Pap Beátához: pbeata@ictglobal.hu

Jelentkezés

Regisztrációmmal hozzájárulok ahhoz, hogy a rendezvény szervezője adataimat a szervezés során kommunikációs célokra felhasználja, továbbá hozzájárulok ahhoz, hogy a konferencia szponzorai e-mailben megkeressenek.

ICT Global News

Iratkozz fel a hírlevelünkre, hogy ne maradj le az IT legfontosabb híreiről!